גלריית מנשר
כניסת סטודנטים
03-6887090

40 שנות התנחלות בחברון

בשנת 2008, ישראל תציין 40 שנה להתנחלות היהודית בחברון. עיר זו, העיר הפלסטינית היחידה שהתנחלות בליבה, הפכה זה מכבר לסמל של הכיבוש על צדדיו הקשים ביותר. אלימות, השפלה והעדר זכויות יסוד הנם מנת חלקם היומיומית של אלפי הפלסטינים המתגוררים בעיר. נוכחותם של הקיצוניים והאלימים שבמתנחלים מחמיר את מצב התושבים הפלסטינים עד כדי כך שכמחצית האוכלוסיה המתגוררת באזור העיר העתיקה נטשו את בתיהם. הגבלות תנועה חריפות (ולעיתים בלתי חוקיות), שיתוק כמעט טוטאלי של המסחר וריסוק כל שריד של התארגנות קהילתית פלסטינית חוברים לכדי מציאות של גירוש באמצעים מנהליים. על מנת להבטיח שתאריך זה לא יחלוף ללא ציון ראוי, נוצרה תערוכה זו שתתן ביטוי ויזואלי למציאות הקשה של חברון, כמראה וכדגם של הכיבוש הישראלי בשטחים.
התערוכה תורכב מצילומים שצולמו על ידי צלמים ישראלים ופלסטינים במהלך ארבעים שנות ההתנחלות בעיר. התצלומים יוצגו בהקרנה בחלל שיעוצב לצורך התערוכה.
את תערוכת הצילומים אצרו הצלמים מיקי קרצמן ואלדד רפאלי.
התערוכה מהווה פלטפורמה להצגת המצב בחברון והחיים תחת כיבוש צבאי בכלל. במסגרתה יחולקו חומרי הסברה ותיעוד שונים (דוחות ארגוני זכויות אדם, קבצי עדויות חיילים, תקליטורים המכילים קטעי וידאו וכדו').
רשימת הצלמים המשתתפים (רשימה חלקית):
חוסאם אבו-עלא
שלמה אברמוב
חאזם באדר
נועה בן שלום
אדי ג'רלד
עבד השלמון
פבל וולברג
דן זלצר
יובל טבול
גלי טיבון
גאי יצחקי
ניר כפרי
ליאור מזרחי
אוריאל סיני
ענת סרגוסטי
אחיקם סרי
עיריית חברון
זיו קורן
קיקה קירשנבאום
רינה קסטלנובו
מיקי קרצמן
גאי רביץ
אלדד רפאלי
שוברים שתיקה
נאסר שיוכי
גיורא שלמי
Activestills

 

חאזם באדרגיורא שלמי

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב