לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

אמנות רב תחומית במנשר - בית ספר לאמנות - לימודי ציור

לימודי ציור

לימודי ציור מנשר – אומנות רב תחומית

לעשות אמנות זה לתת משמעות לצורה ותוכן לחיים

המחלקה לאמנות ב'מנשר' יוצאת מהחומר אל הצורה, מהנפח אל המשמעות. הדגש הוא על לימוד יסודות ואמצעים קלאסיים ומעבר מהיר לאמצעי עבודה וכלי עבודה חדשים, לחומרים חדשים, לשילוב עם אמצעים דיגיטליים, וכמובן – תפיסות חדשות בנוגע לאמנות ולמקומה בעולם הנוכחי.

לצד ערכי יסוד באמנות פלסטית: קו, כתם, צורה, נפח, קומפוזיציה, אור וצל, חלל ומרחב, הנלמדים במסגרות של לימודי רישום, לימודי ציור ולימודי פיסול של טבע דומם, של נוף, של דיוקן, של מודל ועוד, ילמדו ויתורגלו מושגים, כגון אמנות המופשט, אמנות קונצפטואלית, אמנות ייצוגית, פופ ארט, מודרניזם ופוסט מודרניזם, אופני ראיה, תפיסה חזותית, אוצרות ועריכה, תרבות המזרח, מרכז ופריפריה, אמנות מיסטית, לימודי מגדר ואמנות חתרנית, חברתית ופוליטית הפועלת במרחב הציבורי.

כמו כן, המחלקה תציע קורסים ממחלקות מקבילות: צילום, וידאו ארט, תכנות מחשב מתקדמות, עיצוב ואיור, טכניקות מיוחדות וחומרים מתקדמים, מייצג ועוד.

המחלקה פתוחה לכל אפשרות של עשייה בין תחומית ורב תחומית על מנת לאפשר לכל סטודנט למצוא את אמצעי הביטוי האישי המדויק המתאים לו, תוך שהם מצוידים בידע המעשי והתיאורטי העונה על הדרישות המורכבות של עולם האמנות העתידי.

תכנית הלימודים במחלקה יוצאת מהאמונה שגם בעידן הנוכחי התשוקה של האמן ושל הצופה לאמנות העשויה חומר, לאפשרות היצירה של יש מאין, לתחושת המגע החד פעמי, לפסל ולהצבה – לא חלפה.

המחלקה ללימודי אמנות במנשר מאמינה בחשיבות השפה הפלסטית, בהיותה בסיס לכל עשייה, ביכולתה לגעת בתחומים הטכנולוגיים החדשים ולהטמיע אותם במכלול היצירה.

סטודנטים במחלקה לאמנות המעוניינים בתואר באמנות יכולים לשלב כיום מסלול B.A של האוניברסיטה הפתוחה במקביל ללימודים הסדירים, ולסיים לימודים עם תואר ראשון – B.A במדעי הרוח תוך כדי ארבע השנים של הלימודים. הקורסים של האו"פ נערכים ב'מנשר'.

לימודי ציור - אומנות רב תחומית

לימודי ציור

תוכנית לימודי ציור – אומנות רב תחומית

שנה א' (8 קורסים)

– התוודעות לשפה הוויזואלית, וכן ליכולות של האמנות הפלסטית ליצור יש מאין.
– קורסי יסוד ציור ורישום, איור, הדפסים וחותמות.
– קורסי יסוד בפיסול בחומרים רכים ובפיסול רעיוני.
– הכרות עם תולדות האמנות, ועם הרקע ההיסטורי של התרבות, האמנות והרעיונות.

שנה ב' (8 קורסים)

– שיפור השליטה וההבנה של השפה הוויזואלית.
– לימוד ושכלול הטכניקה והטכנולוגיות של האמנות העוסקת בציור שמן, רישום ואיור.
– פיסול בחומרים קשים ובגדול
– הרחבה לאמנויות מקבילות וסינרגיות: מייצב, וידאו ארט, צילום, עיצוב מופע, תוכנות וכו'.
– אמנות בעידן המודרני, התפתחות התרבות והרעיונות במאה ה- 20, בחירה ממחלקות אחרות.

אומנות רב תחומית במנשר

אומנות רב תחומית במנשר

שנה ג' (8 קורסים)

– הרחבת רעיונית של מהות האמנות והיצירה של יש מאין
– התמקדות בטכניקה מובילה בדו מימד – ציור שמן, רישום, הדפס או איור – או בפיסול בטניקות מתקדמות
– מבוא לתראפיה באמנות
– ניכוס אמנויות ממחלקות אחרות: קולנוע, כתיבה, הדפס, צילום, וידאו ארט וכו'
– אמנות עכשווית, תרבות עכשווית, רעיונות בשלב היווצרותן

שנה ד' (5 קורסים)

– פיתוח הסגנון האישי לידי פרויקט גמר.
– השלמות והתמקצעות בטכניקות וטכנולוגיות משלימות ומרחיבות.
– אמנות ישראלית, תרבות ישראלית, רעיונות ומימושן במרחב הקרוב.
– טכנולוגיות מתקדמות של פיסול על ידי תוכנות ומדפסות תלת מימדיות.
ליווי ראש המחלקה וצוות מבקרים לפרויקט הגמר.

לימודי ציור במנשר

לימודי ציור במנשר

 

שאלות ותשובות נפוצות במסגרת לימודי ציור:

 

למה לבחור לימודי ציור במנשר?

מנשר הינה בין המכללות היחידות בארץ הנותנות מענה מקיף ומלא לרוצים ללמוד ולהתמקצע בתחום הציור והאמנות, המכללה מעניקה את כל הכלים הדרושים כדי להיות ציירים ואמנים מהשורה הראשונה. החומר הנלמד מועבר על ידי מיטב האמנים המלמדים מתוך הידע האישי הרחב שלהם בתחום.

למי מתאים ללמוד ציור?

לימודי ציור ורישום מתאימים לכולם: למתחילים שרוצים ללמוד את יסודות האור והצל, הקומפוזיציה, סוגי החומר, המכחולים, עפרונות וכלים אחרים, את סוגי המצע, את נקודת המבט וכו'. לימודי רישום וציור מתאימים לכל מי שאוהב ללכת למוזיאון ורוצה גם לעשות בעצמו.

מה לומדים בלימודי ציור?

בלימודי ציור לומדים את יסודות הציור, אור וצל, את הטכניקות השונות של הציור, רישום ושפת הציור, מיצב ואמנות הציור, ציור למתמחים, חלל וחומר, טכנולוגיות מתקדמות, ציור עכשווי  ועוד; זאת, לצד לימודי אמנות בכללותה וההיסטוריה של האמנות בעבר והאמנות בהווה.

האם יש תנאי קבלה ללימודי ציור?

המעוניינים ללמוד ציור ואמנות במנשר צריכים לעבור ראיון מקצועי עם ראש המחלקה, ראיון אישי עם מנהל 'מנשר' וראיון בכתב. משימות הקבלה פשוטות יחסית, אינן דורשות לימודים קודמים, אלא בעיקר רצון לעבוד ולהשתלב.

כמה זמן נמשכים לימודי ציור?

לימודי הציור, רישום וכלל לימודי האמנות במנשר, מתחילים בשנת לימודים ראשונה של שלושה ימים בשבוע, ויכולים להמשך עד ארבע שנים עם תואר ראשון במדעי הרוח. במהלך השנים הללו על הסטודנטים להשתתף בקורסי חובה ובחירה ממחלקת אמנות ומחלקות נוספות במנשר.

מהן אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי ציור?

בוגרי לימודי ציור ואמנות יכולים לעבוד במגוון רחב של תחומים בעולם באמנות, החל מעבודה על פרויקטים אישיים, הצגת תערוכות יחיד בארץ ובעולם, ללמד ציור ואמנות לכל הגילים והרמות, הדרכה במוזיאונים ובמקומות המציגים אמנות, הוצאת ספרי אמנות, איורי ספרי ילדים וכל תחום הנוגע בציור כמו ציור על גלויות, ברושורים, אביזרים שונים ועוד. ניתן להשתלב בלימודי אוצרות לאמנות ועוד.