לימודי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי במנשר - בית ספר לעיצוב גרפי

לימודי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי במנשר - בית ספר לעיצוב גרפי

אסף בן ארוש, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית במנשר

מחלקת לימודי תקשורת חזותית במכללת מנשר מציעה תואר בתקשורת חזותית הכולל: לימודי עיצוב גרפי, לימודי גרפיקה ממוחשבת, איור, עיצוב אינטראקטיב וברודקאסט בשילוב תואר או לימודי תעודה עיצוב גרפי.

מסגרת בית ספר לעיצוב גרפי של מכללת מנשר מאפשרת לתלמידי המחלקה לרכוש ידע רחב ומעמיק בתחומי עיצוב כגון: מיתוג, פרסום, עיצוב ספרים ומאגזין, עיצוב אתרים, עיצוב לשידור, איור ספרי ילדים, קומיקס, רישום, וידאו, צילום, הדפס והבאה לדפוס בנוסף לקורסים בתוכנות אילוסטרטור, IN DESIGN, פוטושופ, פלאש ואפטר אפקט.

שנת הלימודים הראשונה במסגרת הלימודים בתקשורת חזותית הינה שנת יסודות ולאחריה ניתן יהיה לבחור את המסלול בו תרצו להתמקצע. המסלולים הם: לימודי עיצוב גרפי ופרסום, איור ועיצוב אינטראקטיבי. ניתן גם לבחור קורסים המשלבים את כל המסלולים.

כחלק מתכנית הלימודים האקדמאים של לימודי תקשורת חזותית במסגרת בית ספר לעיצוב גרפי, ניתן לשלב את הלימודים עם לימודי תואר BA בשילוב האוניברסיטה הפתוחה כחלק מתכנית הלימודים הארבע-שנתית. הלימודים נפרשים על ארבעה ימים בשנים א,ב ושלושה ימים בשנים ג,ד.

לימודי תקשורת חזותית וכן לימודי גרפיקה ממוחשבת במכללת מנשר שמים דגש עיקרי על: פיתוח תפישה עיצובית גבוהה ושפה אישית כאמצעי לביטוי עצמי והשפעה של המעצב על סביבתו.

במסגרת לימודי תעודה בעיצוב גרפי ניתן לסטודנטים תמיכה טכנית בכל הקשור לידע בתוכנות ושימוש במתקני בית הספר כגון מחשבים, מדפסות בכל הגדלים סורקים ומצלמות.

במסגרת הרצון לשמור על קשר וליווי אישי של הסטודנטים אנו משתדלים לשמור על כיתות קטנות ומעקב על איכות הפורטפוליו שנה אחר שנה ומארחים מרצים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם לטובת סדנאות והרצאות.

בית ספר לעיצוב גרפי - יפעת בריינר תשפיעתצביע

בית ספר לעיצוב גרפי – יפעת בריינר תשפיעתצביע

לימודי תעודה – לימודי עיצוב גרפי | לימודי גרפיקה ממוחשבת

לימודי עיצוב גרפי בתוך בית ספר לעיצוב גרפי במכללת מנשר נלמדים כחלק מלימודי תקשורת חזותית העוסק בשילוב בין תמונה וטקסט לשם העברת מסר מסוים. השימושים לעיצוב גרפי הם רבים ומגוונים. הם נעים מעיצוב טקסטים מודפסים ועד לעיצוב ממשקים לטלוויזיה, מערכות מידע, אנימציה וכן הלאה.

מכיוון שעיצוב גרפי כה שזור בחיינו מתעורר צורך ללימודי עיצוב גרפי ברמה גבוהה במסגרת תואר מקיף בנושא. לימודי תעודה עיצוב גרפי במכללת מנשר מציעים קורסים רבים ומגוונים שמרחיבים את האופקים, את ההבנה התיאורטית והיכולת המעשית. ישנם קורסים באיור, עיצוב אינטראקטיב, ברודקאסט וכמובן דגש על עיצוב גרפי. המכללה מאפשרת לשלב בין הלימודים לבין תואר בעיצוב גרפי או לימודי תעודה.

לימודי עיצוב גרפי - טל פורת, כרזה לאופרה הישראלית

לימודי עיצוב גרפי – טל פורת, כרזה לאופרה הישראלית

 

תואר בעיצוב גרפי

תואר בעיצוב גרפי מתאפשר בעקבות שילוב הלימודים עם לימודי תואר B.A של האוניברסיטה הפתוחה כחלק מתוכנית הלימודים הארבע-שנתית. כאשר הלימודים מתפרשים על פני ארבע ימים בשנתיים הראשונות לתואר ושלושה ימים בשנתיים האחרונות.

הלימודים העשירים של מכללת מנשר מאפשרים לרכוש ידע מעמיק בתחומי עיצוב שונים כגון: מיתוג, פרסום, עיצוב ספרים ומגזין, עיצוב אתרים, עיצוב לשידור, איור ספרי ילדים, קומיקס, רישום, וידאו, לימודי צילום, הדפס והבאה לדפוס בנוסף לקורסים בתוכנות אילוסטרטור, IN DESIGN, פוטושופ, פלאש ואפטר אפקט.

ישנו דגש רב על פיתוח תפישה עיצובית גבוהה, המעצב צריך לפתח שפה אישית שתאפשר לו ביטוי עצמי מלא והשפעה על סביבתו. המעצבים יוצרים עבודות מקוריות ומעניינות שמאפשרות להםליצור תיק עבודות נרחב שעובר איתם הלאה לעולם התעסוקה ובכך מאפשר להם למצוא עבודה בתחום. על מנת להשקיע בכל סטודנט את מרב הזמן, המכללה שומרת על לימוד בכיתות קטנות וישנו ליווי צמוד אחר תיק העבודות של כל סטודנט. לשם שיפור הפרספקטיבה ושיפור היכולות מארח בית הספר הרצאות וסדנאות מידי שנה, המשלבות מרצים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם.

שנת הלימודים הראשונה במסגרת תואר בעיצוב גרפי / תקשורת חזותית הינה שנת יסודות ולאחריה ניתן יהיה לבחור את המסלול בו תרצו להתמקצע. המסלולים הם: עיצוב גרפי ופרסום, איור ועיצוב אינטראקטיבי. ניתן גם לבחור קורסים המשלבים את כל המסלולים.

בכל הקשור לתמיכה טכנית, מקבלים הסטודנטים את מיטב העזרה הקשורה לידע בתוכנות ושימוש במתקני בית הספר כגון מחשבים , מדפסות בכל הגדלים סורקים ומצלמות.

לימודי עיצוב גרפי משלבים עולם מלא במסרים, סאב-טקסט, אומנות וראיה רחבה. מכללת מנשר מעניקה לכם את הכלים הטובים ביותר לפתח את עצמכם כאנשי מקצוע וכאומנים.

אתם מוזמנים לקרוא על הצלחות הבוגרים של תואר בתקשורת חזותית במסגרת לימודי תקשורת חזותית במכללת מנשר.

לימודי עיצוב גרפי - עינת טלל

לימודי עיצוב גרפי – עינת טלל

שנה א' (8 קורסים)

– התוודעות לטכניקה, לשפה הוויזואלית ולחשיבה היצירתית של התקשורת החזותית.
– התנסות וחוויה ביצירה ועיצוב.
– סדנאות בסיס ברישום, צבע, טכניקות וחומרים, מחשוב, תוכנות פוטו שופ ואילוסטרטור.
– תולדות החשיבה העיצובית, ורקע היסטורי של התרבות, האמנות והרעיונות.

לימודי תקשורת חזותית - ליהי אשכנזי

לימודי תקשורת חזותית – ליהי אשכנזי

שנה ב' (8 קורסים)

– שכלול השליטה בטכניקה, בשפה הוויזואלית, טיפוגרפי וכלים אחרים להעברת מסרים.
– התמחויות לפי כיווני בחירה באיור, ורישום, או לחליפין ביסודות קולנוע וברודקסט.
– עיצוב אינטראקטיב: לימוד תוכנות: פלאש, אינדיזיין, דרים וויבר, וקורס במבוא לאינטראקטיב.
– הכרות עם החשיבה העיצובית במאה ה-20, וכן רקע תרבותי של האמנות והרעיונות במודרניזם.

לימודי תקשורת חזותית - בן אמויאל

לימודי תקשורת חזותית – בן אמויאל

שנה ג' (8 קורסים)

– בחירת והעמקת הידע המקצועי על פי תחומים: עיצוב, איור, אינטראקטיב וברודקאסט
– מיתוג ואריזות, טיפוגרפיה מתקדמת.
– סדנאות בפירסום, עיצוב, דפוס, עיצוב לוגו ופונט.
– ברודקסט, אינטראקטיב, משחקים ממוחשבים.
– תאוריות במיתוג מוצרים, ובחינת ההיבטים החברתיים בתקשורת החזותית.

לימודי תקשורת חזותית - דוד אלימלך

לימודי תקשורת חזותית – דוד אלימלך

 

לימודי תקשורת חזותית - שלומי בירנבאום

לימודי תקשורת חזותית – שלומי בירנבאום

שנה ד' (5 קורסים)

– היערכות לפרויקט הגמר בתקשורת חזותית בקורס המרכזי.
– השלמות בטכניקה, ובגיבוש השפה הוויזואלית והסגנון האישי בתקשורת חזותית.
– סדנאות משלימות בהבאה לדפוס, תוכנות, ברודקסט, רישום ואיור.
– הרחבת הידע התיאורטי בעיצוב, וכן ברקע של התרבות, האמנות והרעיונות.
– ליווי אישי לפרויקט הגמר על ידי ראש המחלקה.

 

לימודי תקשורת חזותית - מיכל מלצר

לימודי תקשורת חזותית – מיכל מלצר

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות