לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

יסודות תסריט

3 ש"ש, 26 מפגשים

סמ' א: כיצד מספרים סיפור קולנועי, דמות גיבור, דמויות משנה, סוגי דמויות (עגולה ושטוחה, גיבור ואנטי גיבור), כיצד מעצבים ומאפיינים דמויות וכיצד בונים את המתח ביניהן.

מהו קונפליקט קולנועי ואיך מעוררים אותו, מהו מאורע מחולל ומה תפקידו בסרט, מהו תפקיד הפעולה בסרט ואיפה ממקמים אותה.

סמ' ב': השפה הקולנועית וכיצד בונים בעזרתה תסריט. כיצד מעבירים אינפורמציה, מה זה סבטקסט ואיך מיישמים אותו, מטאפורות קולנועיות, הזרה, קונטקסט וספציפיות, מהם החוקים עשה ואל תעשה, מהם הכללים והיוצאים מן הכלל. איך כותבים דיאלוג, איך אומרים בלי לדבר, איך מראים בלי להראות.

כמו כן – רבדים בתסריט, מבנה העלילה וחלקיו (התחלה, אמצע, סוף) וכיצד מיישמים זאת בתסריט לסרט קצר.

מחיר הקורס: 3,300 ₪ כולל דמי הרשמה. אין חיוב מע"מ

מועד: ימי חמישי בין השעות 21:00-18:30

תאריך פתיחת הקורס: סוף אוקטובר

מנחה: עומר תדמור –  זוכה פרס אופיר. כתב את סרט הטלוויזיה "לילה ללא לולה", אשר עוקב אחר מספר התרחשויות דרמטיות מפתיעות, שנוצרות עקב התאבדותה של דמותה של לולה. כתב את התסריט לסרטה של ג'ולי שלז, "מוכרחים להיות שמח", אשר עוקב אחר משפחה רבת-תסביכים, שבתה, שמחה, מנסה לאחדה בתוכנית מציאות, שזכה להצלחה רבה, בארץ ובחו"ל, וזכה בשלושה פרסי אוסקר ישראלי. באותה שנה כתב מספר פרקים משמעותי בסדרת הטלוויזיה עטורת השבחים של הוט 3 "בטיפול", אותם ביים אורי סיון, ובהם כיכבו אסי דיין ומירב גרובר. הפרקים בהם עסק עקבו אחר משפחתו וחייו האישיים של ראובן הפסיכולוג. ואת התסריט למיני-סדרת הטלוויזיה "בסימן ונוס", גם כן עבור ערוץ הוט 3, המבוססת על ספרו של אורי אדלמן, ועוקבת אחר ג'וב נוימן, כוכב אשר עובר תהליך גילוי עצמי, בעוד נמצא חשוד ברצח חברתו.

*ייתכנו שינויים במועדי ומנחי הקורסים

תקנון מנשר

התקנון מופיע באתר 'מנשר'. כתובים בו נהלים כלליים וכן מדיניות החזרים כספיים במקרה של ביטול לימודים.

התקנון מחייב מרגע התשלום הראשון עבור הקורס – גם אם התשלום נעשה טלפונית.

כתובתנו: דוד חכמי 18, תל אביב [email protected]