חדשות מחלקת קולנוע ספטמבר 2020

ART

כל מה שעושה לנו טוב בלב קרה פעם אחר פעם בימים האחרונים, בוגרים ובוגרות, סטודנטים וסטודנטיות התקבלו עם יצירותיהם לתחרויות, הקרנות בכורה, הקרנות בין לאומיות, זכו בפרסים, ובכלל הקולנוע במנשר פורח! 

נתחיל בתחום הדוקומנטרי

פסטיבל דוקאביב היוקרתי לקולנוע דוקומנטרי יתקיים השנה במתכונת אונליין בתאריכים 3/09-12/09 משמע שניתן לצפות בכל הסרטים מבלי לצאת מהבית! 

למנשר יש נציגות מדהימה השנה בפסטיבל: 

🎥 הסרט הקצר, השנון והבועט "אני נגד היונים" של בוגר מנשר דניאל ריב ישתתף השנה בתחרות הקצרים, ממליצים בחום לצפות, לצחוק ולבכות. 

תקציר הסרט – ישראל 2018. ההורים שלי עוזבים את הבית. מערכת היחסים שלי מדרדרת במהירות. אני מחליט להתעלם מכל אלה ולצלם סרט על הדבר החשוב באמת- היונים שאוכלות לחתולה שלי את האוכל. 

לינק לרכישת כרטיסים https://www.docaviv.co.il/2020-en/films/me-vs-the-pigeons/ 

FILM AUG8

🎥 ברכות לבמאי מיקי פולונסקי ולעורכת-מפיקה שירה הוכמן, בוגרי המחלקה ומרצים בה, על הקרנת הסרט "הורסט" בתחרות הקצרים בפסטיבל דוקאביב!  

תקציר הסרט- מבט ארוך על מגרש של חצר בית ספר. המרחק ודממת המצלמה לוכדים מסגרת בה פרושה רשת כדורעף. מסביב לרשת תנועה תמידית 

לינק לרכישת כרטיסים > https://www.docaviv.co.il/2020/films/horst/

FILM AUG7

🎥  "אין סנטימנטים" סרטו הארוך של בוגר מנשר ארתור אברומוב יוקרן השנה במסגרת התחרות הישראלית בדוקאביב. 

תקציר הסרט- כשלושה עשורים אחרי שהיגרו לישראל מדרבנט בקווקז, שרה מתלבטת אם להגר שוב – הפעם לאמריקה. שם היא מקווה למצוא אושר ומפלט ממערכת היחסים האלימה והמסוכסכת עם בעלה ומהשגרה המחניקה, הסיזיפית והמתישה בישראל.

ארתור הבמאי מלווה את אמו במסע שעובר בין נופי ילדות וזיכרונות עבר ובין קרעי תרבויות במשפחה שהתעצבה בצל קשיי הגירה וקליטה שבאו לידי ביטוי בין השאר באלימות האב; החלום על עתיד ורוד באמריקה מוביל למסע עם תקווה לתיקון של שברי הזהות של המשפחה כולה. אבל האם הוא באמת יתגשם ויקיים את ההבטחה? 

קליק לטריילר. לינק לרכישת כרטיס > https://www.docaviv.co.il/2020/films/no-hard-feelings/ 

FILM AUG6

שלושה (!!) סרטי גמר התקבלו השנה לתחרות היוקרתית פיצ'ינג דוקאביב, אירוע חגיגי בו יציגו סטודנטים לקולנוע רעיונות וצילומים ראשוניים לסרטי גמר תיעודיים בפני ראשי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל, מפיקים, יוצרים, מנהלי קרנות וגופי שידור

🎥 סרט הגמר של יפתח אילוז "יפתח של הלילה". סרט הגמר של ירדן מלכה "החיים ע"פ אלן". סרטה של אפרת ליפשיץ "המצלמה של אבא" . 

לינק לצפייה בתחרות הפיצינג > https://www.docaviv.co.il/2020/%d7%a4%d7%99%d7%a6%d7%99%d7%a0%d7%92-%d7%96%d7%9e%d7%a0%d7%99/ 

FILM AUG4 copy

נמשיך לתחום העלילתי 

 🎥 ברכות לבוגרת מנשר אלינור נחמיה שסרטה "זכוכית בים" שהופק תחת פרויקט הבוגרים של מנשר אי/צדק ובתמיכת קרן גשר לקולנוע התקבל לפסטיבל ה- A-List היוקרתי TIFF בטורונטו! 

שמחים וגאים בך ובסרט הכה יוצא דופן הזה! 

תקציר – ביום הולדתו התשיעי מצטרף סיני לאמו אל העמותה בה היא עובדת. עדויות שהוא שומע במהלך היום וחוויות מספר הפנטזיה שלו, מתערבלות יחד בשנתו ורוקחות פנטזיה פרועה על מציאות פליטים קרובה ורחוקה. 

https://vimeo.com/447739428?fbclid=IwAR1MnXdICpJmWe0RmsqMgEccK1P_Td0qE36jj6vf4yups51HLRJIk7w9jxg 

FILM AUG3 copy

🎥 "סינדי" סרט הגמר של שמר גאון, זוכה פרס התסריט ופרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל סרטי סטודנטים האחרון ממשיך את הסיבוב העולמי ומתקבל לארבעה פסטיבלים: 

 AESTHETICA  short film festival שבאנגליה 

STIFF Student International Film Festival  שבקרואטיה. 

Festival Olhares do Mediterraneo שבפורטוגל
Directed By Women Turkey International Short Film Festival 
 באיסטנבול. 

תקציר הסרט – נוית, רפתנית בת חמש עשרה ממושב בדרום, ואבא שלה ויקטור, רפתן בן חמישים, נוסעים יחד עם הפרה סינדי במטרה למכור אותה לסוחר בשר בדואי.  נוית בטוחה שאבא מבקש ממנה לבוא כי היא רפתנית מנוסה שמכירה את הפרה הכי טוב, אבל לויקטור יש תכניות אחרות.

FILM AUG2

ברכות לבוגר דור פאר ש"תענוגות", סרט שנה ג' שלו התקבל לפסטיבל Horrible Imaginings המטורף מסאן דייגו! 

תקציר הסרט – אדם אומלל, אשר חי חיי נישואין מרירים, נשאב אל תוך עולם של הזיות אפלות. הוא פוגש שם יישות מסתורית, שאולי תעניק לו הזדמנות לחוות עונג. 

FILM OUG5

🎥 ברכות לבוגר טל שמוניס שסרט הגמר שלו "אוב" התקבל לפסטיבל היוקרתי ומעורר האימה SCREAMFEST   בלוס אנג׳לס פסטיבל הסאנדס של סרטי האימה.  

תקציר הסרט : "צמד נוכלים העוסקים בעל-טבעי- האחד חרדי והשני מוסלמי, מוליכים שולל, דרך קבע, יראי שמים תמימים. עד שלילה אחד הם מוזמנים ל'גירוש שדים' בנערה צעירה, ונאלצים להתמודד עם ישות על טבעית אמיתית, המעמתת וחושפת את חטיאהם." 

לינק לטריילר  https://vimeo.com/434017114 

FILM AUG1

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות