לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

חדשות מחלקת קולנוע אוגוסט 2019

כל מה שקורה במחלקת קולנוע

מתרגשים לעדכן כי שקד גורן עם סרטו "אליפלט" ואהרל'ה טרייטל עם סרטו "אותו האיש" – שני בוגרי המחלקה לקולנוע, מועמדים עם סרטיהם המצויינים בתחרות הקולנוע הדוקומנטרי 2019!

אנו מאחלים לאהרל'ה ושקד המון הצלחה בתחרות!

elifelet web

# חודש של בכורות ופסטיבלים במחלקה לקולנוע! תחילה נציין את בוגרי מנשר והסרטים שיצרו לאחר הלימודים ששמחנו ללוות , לתמוך ולעזור ביצירתם, אנחנו מאחלים להם המון בהצלחה ומחכים להמשך שיבוא!

ברכות חמות ומרגשות לבוגר ומרצה מנשר אורן גרנר שסרטו "אפריקה" התקבל לפסטיבל היוקרתי TIFF (טורונטו) ויתחרה במסגרת "דיסקברי" ומיד לאחר מכן ממשיך להקרנת הבכורה האירופאית בפסטיבל היוקרתי סאן סבסטיאן שם ישתתף בתחרות הרשמית Kutxabank-New Directors  בפסטיבל.                                     

סרט הגמר של אורן "גרינלנד" השתתף בפסטיבל סאן סבסטיאן לפני כמה שנים וזכה בפרס Nest Film Students Award.

מתוך הכתבה בווינאט : "אפריקה- הוא סרטו הארוך הראשון של גרנר בן ה-35, והוא משלב עלילה עם אלמנטים תיעודיים מחייו האישיים של הבמאי. כמו במקרה של "גרינלנד" שצולם בבית הוריו ביישוב נירית ובהשתתפותם, גם הפעם הוא מתרכז במרחבים האינטימים של התא המשפחתי שלו. וכך בסרט לוקחים חלק כשחקנים הוריו מאיר ומאיה, אחיו ואחיותיו ושאר קרובים ומקורבים. העלילה מתרכזת בדמות האב, פנסיונר בן 68, שמוצא עצמו מתמודד עם אובדן הרלוונטיות שלו בישוב הקהילתי בו הוא חיי, ויוצא למאבק שקט בניסיון להחזיר את תחושת החיוניות לחייו.

OREN GERNER WEB

מתוך "אפריקה"(צילום: עדי מוזס)

לכתבה על הסרט מאתר YNET

הסרט "זכות מלידה" של בוגרת ומרצה במנשר ענבר חורש הוקרן לפני כשבוע בפסטיבל ירושלים וגרף שבחים.

מבקר הקולנוע אבנר שביט כתב על הסרט: 

"זכות מלידה" העלילתי של ענבר חורש עוסק בקבוצה של צעירות מחבר העמים המטיילות בישראל לקראת עלייה אפשרית, ואת הסיור שלהם מדריכים דוברי רוסית החיים כאן. הסרט עושה זאת בצורה קולנועית ביותר וחריפה מאוד, ובאמצעות בימוי יצירתי, תסריט שנון, משחק נהדר של נטליה אולשנסקיה ושימוש במרחבים האינסופיים של המדבר בו הגיבורים מטיילים. כל אלה מאפשרים לו להסתייע באפיזודה הקטנה המתוארת בו כדי לעסוק בשאלות גדולות של זרות ושייכות״

MOVIE2 WEB

"פוגו" הסרט  העלילתי הארוך הראשון של של בוגרת מנשר תמר רודוי גם הוא  הוקרן בפסטיבל היוקרתי של ירושלים וגרף מחמאות ושבחים.

תקציר הסרט- במסיבת פאנק על חוף הים מאי מתאהבת בתומי המבוגר ממנה, ושוכבת איתו לראשונה. כשהסביבה הקרובה שלה לא רואה אותה, מאי בולעת את המצוקה במעגל של הרס עצמי שהולך ומתעצם.

POGO WEB

ויש למה ללכת לקולנוע! בקרוב תזכו לראות את סרטי מנשר בקולנוע הקרוב לביתכם תחת המסגרת  "מנה ראשונה" שאליה התקבלו ארבעה סרטי מנשר: "זמן" אלון דניאל, "טייפקאסט" מור פולנוהר, "תחום אפור" גל שגיא ו"בסדר גמור" מאיה ידלין. הסרטים יוקרנו לפני סרטים באורך מלא ובפסטיבלים ובהקרנות מיוחדות במרכזי תרבות ובמוזיאונים בארץ ובעולם.

MANA RISHONA MOVIE WEB