לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

חדשות מח' קולנוע מאי 2022

ART

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ״ג בשיאה!

הירשמו באתר, התקשרו או שלחו מייל והשאירו פרטים
03-688-7090 | [email protected]

⭐ תקופת הפסטיבלים החלה ואנחנו שמחות לראות שהבוגרים והבוגרות שלנו וכמו כן הסטודנטיות והסטודנטים משתתפות ומשתתפים יחד עם הסרטים שלהם בכל פסטיבל נחשב!

"המצלמה של אבא" סרט הגמר הנפלא של אפרת ליפשיץ בהקרנת בכורה חגיגית בפסטיבל דוקאביב.

תקציר : "כרוניקה של מוות לא ידוע מראש בשתי מצלמות: יוצרת הסרט נאבקת להחזיר את אביה לתפקוד אחרי שעבר אירוע מוחי, בעזרת אהבתו הישנה – הצילום – אך בלי לדעת זאת, היא מתעדת את שנותיו האחרונות דרך עיניו. סרט על כוחה ושבריריותה של דמות האב, שהופך לסיפור על היאחזות בחיים דרך יצירה משותפת, אל מול המפגש עם המוות."

הסרט זמין לצפייה באונליין> http://bitly.ws/rU7o

והנה ביקורת צפייה:

"'המצלמה של אבא', של אפרת ליפשיץ, סרט גמר מבית ספר מנשר. אני לא מכיר את אפרת, אבל הסרט הזה עורר בי מלבד צחוק, שמחה והרבה בכי וכאב, גם קנאה גדולה. אבא שלי נפטר בגיל 12, ולא הספקתי להיפרד ממנו. הסרט הזה הוא כנראה הפרידה שהייתי עושה אם היה לי מזל.

ילדה שקונה לאבא שלה מצלמה, אחרי שהוא קיבל שבץ, כי היא מקווה שהמצלמה תחזיר קצת את מי שהיה, תחזיר לה את אבא שלה שאהב לצלם. דיאלוג בין אבא לבת, שניהם במאים, שמדברים דרך המצלמה, דרך סרט בתוך סרט, דרך הפעולה של לעשות קולנוע. באופן הכי אותנטי שראיתי בחיים, אפרת מציגה את כל הניואנסים הכי עדינים שיש בפרידה, כמו שאף פעם לא חוויתי עד שראיתי את הסרט הזה. על ערש דווי היא שואלת אותו "ואתה לא מצטער שהכרחתי אותך לצלם?" והוא עונה לה "לא. אני אוהב לראות איך את מצלמת". זה סרט שכבר לא יעזוב אותי כנראה. …"

FILM5 1 copy

⭐ גם בתחרות הפיצינג של פסטיבל דוקאביב היתה לנו נציגות, שני סרטי גמר התקבלו לתחרות סרטי הגמר של הסטודנטים, '88 אהובתי' סרטה של יאנה ריאחי ו'פרידה' סרטו של שמעון מכלוף

FILM5 2

⭐ ושמחות לבשר על עוד נציגות הפעם בפסטיבל הבין לאומי לסרטי סטודנטים וסטודנטיות!

הזדמנות נוספת בשבילכם לראות את הסרט הגמר המצויין 'אדנה ויאלו' של בוגר מנשר עוז צירלין.

סרט אישי, מרגש ובועט! רוצו לראות!

תקציר: 'במהלך התקף חרדה, צעיר אתיופי נאלץ לחלץ את עצמו ואת אחיו הקטן ממצב מורכב עם המשטרה'

לצפיה> http://bitly.ws/rUdT

FILM5 3

⭐ יש לנו זוכה לתחרות טיקטוק בשיתוף פסטיבל קאן היוקרתי!

ריקי רוטר ממחלקתנו זכתה במקום הראשון בתחרות טיקטוק ישראל עם סרטה משנה ראשונה 'קרע'

"היוצרת לוקחת אותנו יד ביד לתוך הפחד והנחישות וההתרגשות של גיבורת הסרטון, נערה דתיה צעירה, שעולמה קרוע בין חוקי הדת אותם היא משננת, לבין הזהות העצמית שלה והמשיכה שלה. הקרע הזה מקבל ביטוי פיזי, כשאמה של הנערה קורעת לגזרים את ניירות העיתון שעטפו פמוטים שהגיעו בחבילה לביתן. אותם סמלים של קדושה, עטופים בעיתון שבו צילומים, המבטאים את כל הרצון והכמיהה של הנערה. וכשהיא מסתכנת בכך שתיתפס עושה מעשה אסור, היא אוספת את הגזרים ומרכיבה אותם בחזרה לכדי התמונה שרצתה לראות, להרגיש אותה ולהיות חלק ממנה. בכך היא נותנת אומץ וכוח לנערות כמותה"

לינק לצפייה ביצירה > http://bitly.ws/rU7V

film5 4

⭐ זכייה נוספת בפסטיבל הקולנוע בלוס אנג'לס L.A. Festival of Cinema לסרט הגמר "וולדה נוסעת ללונדון" של בוגר מנשר ארטי סבצ'נקו. 

סרטו המצוין גרף עשרות פרסים בין לאומיים ממשיך לסחוף אחריו צופות וצופים ברחבי העולם!

film5 5

"זכות מלידה" פיצ'ר הביכורים של בוגרת מנשר ענבר חורש בחממה היוקרתית בטורינו Torino Film Lab. ענבר, שסרטיה הקצרים גרפו שבחים עובדת עתה על הפיצ'ר הראשון, מחכות ומצפות!

FILM5 6

 

רוצים לשמוע על מסלול הלימודים?
התקשרו, שלחו מייל או לחצו על הלינק והשאירו פרטים
03-688-7090 | [email protected]