חדשות מחלקת קולנוע מרץ 2020

אנחנו מתרגשים לבשר שלאחר סבב פסטיבלים מוצלח בארץ ובאירופה, סרט הגמר "תחום אפור" של בוגרת מנשר גל שגיא התקבל לפסטיבל היוקרתי TRIBECA שבניו יורק! הסרט יתחרה בתחרות הרשמית לסרטים קצרים.

"On an urban crosswalk, Neta (Rachel Yaron) finds herself following a man (Udi Pers) who touched her abruptly and without her consent."

FILM1

וזה לא הסרט היחידי שיוקרן בניו-יורק,"Down The River" סרטו  של בוגר מנשר דן יעקובסון התקבל לפסטיבל לסרטים עצמאיים בניו-יורק NYC-Independent Film Festival.

FILM2

ברכות לתומר שושן בוגר מנשר , ושירה הוכמן בוגרת ומרצה במנשר שסרטם "עין לבנה" זה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל הנחשב והיוקרתי SXSW , נדמה שזאת הולכת להיות עונת זכיות עבור הסרט שקיבל גם את פרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל חיפה האחרון.

תקציר הסרט : "אדם מוצא את אופניו שנגנבו ומסתבר שעתה הם שייכים לזר. המסע הנואש להחזרתם מתחלף בניסיון להישאר אנושי"

FILM3

וראייטי (VAREITY) מגזין התרבות הנחשב מסמן את "My First Family" סדרתה החדשה של בוגרת ומרצה במנשר, מיה זיידמן כיצירה שצריך לשים לב אליה ומדגיש שמדובר בקול נשי חזק.

Throughout the show, multiple conflicts will be explored, not only between “couples who want to become parents and who have to look at their own relationships with one another, but also within the evaluation team who argues about who should pass or fail the test, and of course with Claire who faces a dilemma,” says Sivan.”

 FILM4

ויש רגעים שכולנו מרוויחים מהבידוד שנכפה עלינו!

"מאמי" סרטה המצויין של מורתנו קרן ידעיה בקרוב יוקרן בטלוויזיה! הסרט זכה לשבחים ממבקרים ופסטיבלים בארץ ובעולם.

לא יכולים לחכות קליק לטריילר.

מתוך הראיון עם קרן ידיעה שפורסם ב"הארץ":

"תראי, סוף סוף אני עובדת עם טקסט שלא מדבר על זנות וגילוי עריות שמכריח אותי מוסרית למצלמה צנועה. פתאום יש לי טקסט שמזמן תעופה, מאפשר להשוויץ, אופרת רוק. אני סאקרית של ניסויים בשפת הקולנוע, זה מדליק אותי, וזה מה שמציל אותי – עם כל האג'נדות שלי – מלהפוך לדידקטית. אז פה אמרתי לעצמי הנה, זה החלום! ואז נסעתי לפגוש את הצלם שלי, לורו ברונה (צילם גם את "אור" ו"הרחק מהיעדרו", נ"א) בפריז, ואמרתי לו 'אני רוצה טרקובסקי, רוצה פליני, רוצה לעשות דולי וקריין', אבל הוא אמר לי, 'זה עולה כסף, צריך בשביל זה שלושה חודשי צילומים, ולך יש שבועיים'. למרות זאת החלטתי שאני לא מוותרת. החלטתי שבסדר, זה ייצא מפוקוס מדי פעם, ופה יידפק משהו, ושם יידפק – אבל התנועה תהיה. יהיה ניסיון לתעופה, נעשה 'טרקובסקי שיכור', גם אם הפגמים יהיו בולטים וזה לא יהיה מושלם. בחלק השני של הסרט רואים גם לפעמים את התפאורות מקרטון שהשתמשנו בהן בגלל המחסור בכסף. אבל אני אומרת, תעופו, העיקר זה השיר".

FILM5

שינוי גודל גופנים
ניגודיות