לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

חדשות מח' קולנוע יוני 2021

ART

ההרשמה לשנת הלימודים תשפ״ב בעיצומה. מהרו להירשם!

הירשמו באתר, התקשרו או שלחו מייל והשאירו פרטים
03-688-7090 | [email protected]

ערב הקרנות – סרטי סוף שנה ג'

בתאריך 15.6.21 יתקיים ערב הקרנות חגיגי של סרטי סוף שנה ג' של המחלקה, זוהי הזדמנות נפלאה להתרשם מהיוצרים המוכשרים שלנו!

 

ערב הקרנות תאריך חדש copy

רשימת סרטים מכובדת של בוגרות ובוגרי מנשר יוקרנו בפסטיבל דוקאביב- הפסטיבל הבין לאומי לקולנוע דוקומנטרי

🎬סרטה של לידיה מורוזוב "פעם שרנו" התקבל לתחרות לתחרות הסטודנטים. תקציר : "סיפורה של משפחה, המורכבת מנשים בלבד, שהיגרה ממוסקבה לתל אביב בשנת 1992 לדירת שני חדרים. הסרט מצולם בבית המשפחה הישן ומעמיק בנושאים כמו נשיות, חרטה, געגוע ואחוות נשים בלתי רגילה, ועושה זאת בשילוב פרדוקסלי של עצב והומור" לחצו כאן לרכישת כרטיסים.

🎬סרטה של נטע עמירם "חמישים כלבים זקנים" התקבל לתחרות הישראלית. תקציר: "כשמצבו של חברו הטוב של האדם מידרדר לעת זקנה, עולה השאלה בדבר גורלו: האם להרדים או להאריך את חייו? איך אפשר לדעת מתי הרגע הנכון לשחרר? בבית האבות לכלבים, "חופשי", הדילמות האלה צפות דרך הכלבים ומשפחותיהם ומחריפות כאשר בית האבות נמצא תחת איום סגירה והרדמתם של כל הכלבים" לחצו כאן לרכישת כרטיסים.

FILM6 1

לתחרות הפיצינג היוקרתית בפסטיבל דוקאביב התקבלו שני פרוייקטים:

🎬🎬 נעם ליאל זוננפלד התקבלה עם הפרויקט "החלום של אמא" לתחרות הפיצינג הרשמית יחד עם הסטודנט ניר שלום מיימרן והפרוייקט גמר שלו "שושה". אנחנו מאחלים להם בהצלחה!

שלושה סרטים, שלוש סטודנטיות , גרפו שלושה פרסים בשוק קופרו הבין לאומי

🏆ירדן מלכה עם סרט הגמר שלה "הבשורה ע"פ אלן" קיבלה תמיכה מהקרן החדשה. תקציר: אלן נחת אל תוך חיי כשהייתי בת עשר. שוויצרי דובר צרפתית וזר מוחלט שעכשיו הוא סבא שלי. דרך הקשר המיוחד שנוצר בנינו מאז שחזר יתגלה הסוד המשפחתי שלעולם לא סופר; עד כמה רחוק האמונה לקחה את סבא שלי

🏆אפרת ליפשיץ זכתה במענק פוסט והפקה עם סרט הגמר שלה "המצלמה של אבא". תקציר : דיוקן אינטימי על יצירה ואהבה. שתי מצלמות, אחת של אבא -יוצר ומורה לקולנוע אחרי אירוע מוחי קשה ואחת של ביתו – סטודנטית לקולנוע, נשזרות ביחד ומרכיבות דיוקן אינטימי על יצירה, אהבה וכוח החיים הטמון בהן.

🏆 רוני אבני זכתה במענק פוסט והפקה עם סרט הגמר "חיפה לא תהיה עיר של חזירים". תקציר: הסרט מספר את סיפורה של העיר חיפה, שהפכה מעיר מנומנמת למוקד מאבק סוער בשל נושא אחד: חזירי הבר שמסתובבים ברחובות העיר.

FILM6 2

גם בפסטיבל הבין לאומי לסרטי סטודנטים ניתן לצפות בסרטים של מנשר

🎬"את ואני" סרט הגמר הנפלא של לין לאור התקבל לתחרות הישראלית בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בתל אביב.
תקציר : "אנה וביתה לני יוצאות בשעת בוקר מוקדמת לנסיעה. הן רק יודעות מאיפה אבל לא יודעות לאן.".
לחצו כאן לרכישת כרטיסים.

🎬"אני נגד היונים" סרטו הדוקומנטרי של דניאל ריב שהוקרן בפסטיבל דוקאביב התקבל השנה גם הוא לתחרות הישראלית בפסטיבל הבין לאומי לסרטי סטודנטים.
תקציר: "ההורים שלי עוזבים את הבית בו גדלתי. טראמפ מעביר את השגרירות לירושלים. מערכת היחסים שלי מידרדרת במהירות. אני מחליט להתעלם מכל אלה ולצלם סרט על הדבר היחיד שחשוב באמת – היונים שאוכלות לחתולה שלי את האוכל".
לחצו כאן לרכישת כרטיסים.

FILM6 3

🎬"הורסט" סרטו הקצר של בוגר ומרצה מנשר מיקי פולונסקי התקבל לתחרות הסרט העצמאי הקצר בפסטיבל הבין לאומי לסרטי סטודנטים.
תקציר: "מבט ארוך על מגרש של חצר בית ספר. המרחק ודממת המצלמה לוכדים מסגרת בה פרושה רשת כדורעף. מסביב לרשת תנועה תמידית."
מתוך אתר סריטה:
"סרטו של מיקי פולונסקי מתאר בשוט בודד מבט על חצר בית ספר בשעת הפסקה. המון הילדים משחק סביב רשת כדורעף ובמוקדים אחרים, והמצלמה נותרת סטטית בזווית גבוהה, משאירה לצופה את הבחירה במה להתמקד. ברוב המכריע של 13 הדקות של הסרט יש יותר ממוקד התרחשות אחד, וגם יותר מדרך אחת להביט במה שבוחרים להתמקד: האם מדובר במשחק שנראה כמו ריב, או שמא להיפך. פסקול הסרט משמיע את רעש ההמון אך מחביא כל דיאלוג ניתן להבנה, ולפרקים דומה כי הוא מגביר במתכוון רעשי רקע אשר מייצרים תחושה של חוסר נחת, אך גם של חיים שוקקים. למעשה, מה שמתואר בסרט הוא רגע שגרתי של התפרצות יצרים בהפסקה, רגע בו היצרים של הילדים גוברים על הסדר והכללים, כאשר לא תמיד ידועים לצופה כללי המשחקים בהם הוא צופה, ממעל ומרחוק. שבירת הכללים נוכחת בסרט גם דרך רשת הכדורעף המצויה במרכז החצר. לכאורה, הרשת יוצרת הפרדה בין צדדים ומאפשרת לשחק לפי כללים, אולם מה שמתרחש סביב הרשת ומה שקורה לרשת עצמה לא משחק לפי הכללים."
 
לחצו כאן לרכישת כרטיסים.
FILM6 4

 

📣📣📣"מה שלא נשבר" סרטה הקצר של בוגרת מחלקתנו אלינור נחמיה התקבל לפסטיבל קאן במסגרת שבוע מבקרים !!!!! ברכות והמון בהצלחה🎉🎉 תקציר: "אלונה והגר מתגלגלות כילדות ברחובות חיפה ביום חורפי. הן אוכלות עוף צלוי במיטה, מתאפרות ומתלבשות. צוחקות ובוכות. אלונה נמלטת מחייה והגר בורחת מעתידה."

לחצו כאן לפרטים נוספים.

FILM6 5

 

רוצים לשמוע על מסלול הלימודים?
התקשרו, שלחו מייל או לחצו על הלינק והשאירו פרטים
03-688-7090 | [email protected]