חדשות מחלקת קולנוע יוני 2020

כל מה שחשוב לדעת במחלקת קולנוע במנשר

ברכות לבוגר מנשר גיא נמש שהסרט שערך יחד עם נילי פלר "מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם" (במאי דני רוזנברג) התקבל לפסטיבל קאן היוקרתי!

אנחנו בטוחים שההתרגשות בשיאה למרות שזוהי לא הפעם הראשונה שסרט בעריכתו של גיא מתקבל לפסטיבל מהשורה הראשונה, הסרט "פוקסטרוט" שנמש ערך יחד עם אריק ליבוביץ בבימויו של שמוליק מעוז, זכה ב'פרס השופטים' בפסטיבל ונציה וגרף בין היתר את 'פרס העריכה' בפרסי אופיר.

מאמינים שגם הפעם מדובר ביצירה משובחת שיהיה קשה להתעלם ממנה,

תקציר לסרט "מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם" : הסרט מעמיד במרכזו סיפור על אב ובן המנסים באמצעות הקולנוע לעצור את הזמן, זאת בכדי להתמודד עם מחלת האב.

לחצו לקריאת הכתבה

FILM J 1

 

שני פרסים , סרט גמר אחד- ברכות לסטודנטית לידיה מורוזוב שסרט הגמר הדוקומנטרי שלה "חדר משלי" זוכה בפרס הראשון בשווי 12,600 ש"ח בפיצינג CoPro בנוסף לזכייתו במקום הראשון בקרן פרלוב ע"ס 40 אלף ש"ח.

יש למה לצפות!!

מורזוב1

כולנו חיכינו לראות מה יעלה בגורלו של אחד הפסטיבלים היוקרתיים בארץ לסרטי דוקו, הרי זה דוקאביב, ושמחנו כפליים כשגילינו שהפסטיבל יערך השנה ושני בוגרים שלנו יציגו את סרטיהם! "אין סנטימנטים", שביים ארתור אברמוב והפיקה אסנת טרבלסי, עוקב אחר אמו הקווקזית של הבמאי שחיה בצלו של בעל אלים. וסרטו של בוגר מנשר ערן פז "ואני הייתי שם", הבמאי עורך חשבון נפש עם עברו כלוחם בגדה המערבית. בהצלחה לשניהם!

לחצו לקריאת הכתבה

FILM J 2

ענבר חורש בוגרת ומרצה במנשר התקבלה עם הסרט הנפלא שלה "זכות מלידה" לפסטיבל המצוין פאלם ספרינגס 2020 במסגרת ShortFest, תחרות הסרטים הקצרים הבינלאומית!

תקציר: סיפורה של נטשה בת ה-21, אשר מגיעה לישראל במסגרת טיול לעידוד עלייה. כשהיא לוכדת את תשומת לבו של החייל הקרבי שמלווה את המסע, התחרות שמתפתחת בינה לבין יתר הבנות מאיימת לדחוק אותה אל מחוץ לקבוצה.

לצפיה בטריילר הסרט

FILM J 3

שבוע שעבר עלה ב"הוט" הפרויקט היפה "במרחק 100 מטר". 13 יוצרי טלוויזיה התבקשו ליצור סרטים קצרים. שני פרוייקטים מתוך האסופה הן של בוגרת מנשר הבמאית המוערכת הגר בן-אשר. והבמאי והעורך המוכר, אסף קורמן   שביים  את הסרט הקצר "טיקטוקים" אותו יצר יחד עם זוגתו, השחקנית לירון בן שלוש, מי שיצרה עמו בזמנו גם את הסרט הארוך "את לי לילה".

ביקורת של אבנר שביט "וואלה!": " כרגיל, השניים מגישים כאן יצירה אישית ומשפחתית, כשהפעם גם שני ילדיהם הקטנים (והחמודים להפליא!) מככבים. כיאה לשם הסרט, העלילה עוסקת באם המנסה לביים סרטון טיק טוק בכיכובם של ילדיה לסבתם המאושפזת, ומצבה מידרדר ככל שהקלטת המתנה מתקדמת, עד שמתגלה העובדה קורעת הלב כי בשל הקורונה לא יהיה ניתן לבקרה בבית החולים.

והנה שוב, סרט שלכאורה יש בו מעט מאוד, שלוש דמויות וסלון, ויש בו כמעט הכל: חיים מול מוות, כמיהה מול ריחוק, תמימות מול מציאות. ויש גם מוזיקה, עליזה וקצבית כרוח הטיק טוק, שקורמן משתמש בה בצורה אירונית כדי להעצים את הממד הטרגי".

לחצו לקריאת הכתבה 

FILM J 4 

 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות