חדשות מחלקת קולנוע יולי 2020

ART

זוכה פרס הסרט הטוב ביותר !!! "זכות מלידה" סרטה של ענבר חורש בוגרת ומרצה במנשר זוכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל Palm Springs International Film Festival הפסטיבל הגדול ביותר לסרטים קצרים בצפון אמריקה.

וכך ניסחו השופטות:

“Inbar Horesh’s exquisitely composed film balances satire and subtlety explore pressing questions of identity andnationhood.”

זכות מלידה

זכות מלידה2

"נעורים" סרט שצילם עומר וויס בוגר מחלקתנו התקבל לפסטיבל קאן לתחרות ה-  Cinefondation במסגרת Official Selection  של  Cannes 2020  התחרות היוקרתית ביותר בפסטביל לסרטי סטודנטים! אנחנו מאחלים לו בהצלחה!

נעורים

מיקי פולונסקי בוגר ומרצה במנשר הוא אחד מששת הקולנוענים שהוזמנו להשתתף במסגרת היוקרתית של פסטיבל קאן Cinéfondation Résidence.

התכנית מתקיימת פעמיים בשנה ומארחת בכל פעם בפריז שישה יוצרים ממדינות שונות בעולם לתקופה של ארבעה וחצי חודשים.

מיקי עובד כרגע בפריז על פיתוח סרט הביכורים שלו ״טקצובו״.

פסטיבל קאן בוטל לאור מגפת הקורונה אך את המרקט שלהם פתחו השבוע במהדורת אונליין ושם יוצג הפרויקט.

http://www.cinefondation.com/en/residence/session?fbclid=IwAR2jSx8Vk8ny5Y_anxizhWqYpwqdOHtpucsixxUn0xAdKe63OjYNPmvQLD4

קולנוע7

הזדמנות נפלאה לצפות בסרט "גבריאל" שיצר אורן גרנר, בוגר ומרצה במנשר, הסרט נבחר לתחרות הרשמית לסרטים קצרים בפסטיבל קאן ,(Short Film Competition Festival De Cannes) ונבחר ב- Vimeo Staff Picks וזמין לצפייה אונליין-

לצפייה לחצו כאן 

קולנוע7 2

"סריטה" מציינים (ובצדק) שבשנה החולפת הקולנוע ה"קצר" גורף פרסים בארץ ובעולם ומחזק את מקומו של הקולנוע הישראלי כאיכותי ורלוונטי מתמיד. אנחנו גאים לראות שני סרטים פרי יצירתם של בוגרי מנשר זכו במקומות הראשונים בפסטיבלים נחשבים בעולם.

והנה כמה מילים על סרטו של תומר שושן, בוגר מנשר "עין לבנה" מתוך הביקורת של אורן שמיר באתר סריטה:

" אני חושב שמדובר בסרט שהוא מופת של קולנוע קצר במיטבו… הסרט מדגים מצליח כאילו לכווץ את הזמן לרגע אחד מרוכז שחולף בתוכך אחרת מאשר סביבך. הסרט גם ממחיש באופן מובהק איך נראית פריבילגיה, בין אם אתם מתכחשים לה בעצמכם או צועקים את המילה הזו בחוסר טעם ויעילות על אחרים. בעיניי הוא גם מהווה את אחת הדוגמאות הכי בהירות להיכנעות לאפלה ועד כמה מסוכן לעשות זאת אפילו לשבריר שנייה, משום שזה עלול להיות פרק הזמן הדרוש לגרימת נזק לאחר."

לינק לכתבה המלאה> https://bit.ly/2Zku1jP

קולנוע7 3

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות