חדשות מחלקת קולנוע ינואר-פברואר 2021

ART

FILM1

עין לבנה, סרטו של תומר שושן בהפקת שירה הוכמן, מועמד לאוסקר!

 

האקדמיה האמריקנית הכריזה הלילה (ד') על רשימות המועמדים הקצרות לטקס פרסי האוסקר, שמתוכן יורכבו בחודש הבא רשימות המועמדים הסופיות. ברשימת המועמדים הקצרה לסרט העלילתי הקצר מופיע בין היתר הסרט הישראלי "עין לבנה" של הבמאי והתסריטאי תומר שושן.

♦♦♦

FILM2

ברכות לענבר חורש בוגרת ומרצה במחלקתנו על הזכייה של "זכות מלידה" במקום הראשון של פסטיבל קוסטנורפ.

צילום: איליה מרכוס בוגר מחלקתנו, עורך: שקד גורן ממחלקתנו.

♦♦♦

FILM3

קולנוע כריפוי

הרצאה ודיון על יצירתו הקולנועית של אלחנדרו חודורובסקי, הפסיכומאגיה והיכולת של קולנוע לרפא. עם יואב טל בוגר מחלקתנו.

♦♦♦

FILM4

פרויקט הסרטים הקצרים "מבטים מסוגרים" של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. בהשתתפות טומי שפרירי בוגר מחלקתנו, 

תשעה יוצרים ויוצרות, מסוגרים בביתם, משתפים זה את זה ואותנו בסיפורים קצרים שזמן הסגר כפה עליהם. כשמניה משוחחת בטלפון עם זקנים בודדים, עומר נמצא על הקו עם סבתא החולה בקורונה. דני מסיימת בידוד לבד, ראובן צריך להסתפר לבד, ואילן מחפש הסבר לסימפטומים של מחלה מסתורית. אתי מחכה לתשובה דרמטית אחרי הפלה, ויואב ורומי מתמודדים עם היריון לא רצוי. בלילה, כשכולם ישנים, הרחפן של יוחאי חוזר ממשימה לילית עם בשורה. כל מה שנותר הוא לפענח אותה.

♦♦♦

FILM5

סיכום 2020 – נשות ואנשי השנה של סריטה (ושלנו!)

"סרט הביכורים של אורן גרנר, "אפריקה", נופל קצת בין הכיסאות מבחינת סיכומי השנה, כי הוא בעצם לא של 2019 ולא של 2020. אולי הוא בעצם של שתיהן. הוא זכה בפסטיבל חיפה של שנה שעברה ובאופירים התמודד השנה (שבע מועמדויות בכל הקטגוריות המרכזיות, אך יצא בידיים ריקות) אבל מעבר להצצות פה ושם ב-VOD של הסינמטקים השונים, הוא לא קיבל את הזמן הראוי לו תחת השמש הישראלית. חיבתנו ל"אפריקה" ידועה ומוכרת, אבל גרנר בן ה-36, בוגר מנשר, לא נמצא באנשי השנה שלנו רק בגלל הפיצ'ר הראשון שלו, אלא בגלל פועלו הרב-שנתי בתחום היצירה הקולנועית-עצמאית בישראל. גרנר הרים את קהילת קולנוע עצמאי בישראל, מקום שמעודד יוצרות ויוצרים צעירים לקום ולעשות, האינסטגרם והפייסבוק מלאים בקולות קוראים ותזכורים לאירועי תעשייה ויצירה בישראל ובעולם. הוא גם מראיין יוצרים ובונה מערכי לימוד לכל מה שקולנוענים צריכים לדעת באספקטים התוכניים והטכניים ("זום אין", screeNights). אם אתם שואפים לעשות קולנוע ולא בהכרח להישאב למערבולת קרנות הקולנוע המתישה, אחריו אתם צריכים לעקוב. בזמן שכולנו בסגר ונדמה שהרוח מתחת מפרשי העשייה הישראלית נעלמה, גרנר הוא בדיוק מאלו שמזכירים לנו שאפשר להמשיך ולהתעקש, ללמוד ולעשות." (גילוי נאות: אחד המיזמים שגרנר שותף להם הוא מפגשי "זום אין" – המשותף לקהילת קולנוע עצמאי בישראל ולסינמטק חולון, אותו מנהל אומנותית אחד מחברי סריטה, אור סיגולי).

 

רוצים לשמוע על מסלול הלימודים?
התקשרו, שלחו מייל או לחצו על הלינק והשאירו פרטים
03-688-7090 | minsharart@minshar.org.il

 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות