הישגי בוגרים בולטים מהשנים האחרונות

אפריקהמתוך "אפריקה" של אורן גרנר – הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2019

המחלקה לקולנוע במנשר שואפת להכשיר בוגרים איכותיים ויוצרים מקוריים, שישתלבו בכל תחומי העשייה הקולנועית: בימוי עלילתי ודוקומנטרי, תסריטאות, צילום קולנוע, עריכה, והפקה. במהלך לימודיהם יתנסו הסטודנטים במגוון סגנונות עשייה וירכשו כלים מקצועיים כדי להתמודד עם המורכבות והייחוד של המציאות הישראלית. החל מתחילת הלימודים – ועד לפרוייקט הגמר שבסופן, מתרגלים בסדנאות המעשיות ויוצרים סרטים קצרים.  

תוכנית הלימודים הדינאמית מאפשרת בחירה של מסלול אישי מותאם לכל תלמיד על פי שאיפותיו וכישוריו, החל מהשנה השנייה. הקו המנחה את המחלקה הוא פלורליזם אמנותי, תוך שימת דגש על חיפוש אמצעי מבע חדשים. תכנית הלימודים משלבת סדנאות מעשיות והתנסויות אישיות, לצד הרצאות ושיעורים עיונים בהיסטוריה של הקולנוע ובתחומי תרבות ואמנות שונים. הציוד העומד לבחירה הסטודנטים הוא ציוד מעודכן ואיכותי: מצלמות HD לכל השנים, סטים של מצלמות DSLR , קנון C-300 לשנה ב', 7SONY FS  לשנה ג', מצלמת 5SONY F (K2, K4) לסרטי גמר, סט עדשות פריים קולנוע, מערכות עריכה –AVID משנת הלימודים הראשונה, מערכת פרוטולס לעריכת סאונד, ציוד תאורה והקלטה.  סרטי הבוגרים – כרטיס הביקור היצירתי של הבוגרים לעולם הקולנוע, מופצים לפסטיבלים וזוכים לפרסים והערכה רבה בכל הפלטפורמות הבולטות לקולנוע בארץ ובעולם.

ראש המחלקה: דיויד נוי.

סגל המרצים: יעל פרלוב, ערן קולירן, קרן ידעיה, מירית טובי, הגר בן אשר, אלעד קידן, ארז תדמור, אסף קורמן, מירית טובי, אורנה לוי, רמי אגמי, עידן הובל, לליב מלמד, איילת בכר, אורי בר און, לב גולצר, יובל גרנות, פבלו אוטין, רותם דרור, רות ולק, ברכה זיסמן, תמר ירום, עומר תדמור, רות לב ארי, שרון מרכוס-רומם, אילן נחום, ליאור נשר, אילן יגודה, שירה הוכמן, אנדרה פרידמן, אייל שגיא-ביזאווי, יסמין ששון, מיקי פולונסקי, ענבר חורש, אורן גרנר, קרן שעיו, ארז דבורה, שרה בוזקוב.

 

מבחר מתוך הישגי בוגרים בולטים בשנים האחרונות:

  • "אפריקה" סרטו של אורן גרנר בוגר ומרצה מנשר התקבל לפסטיבל TIFF היוקרתי (טורונטו). הוקרן בבכורה אירופאית בפסטיבל סאן סבסטיאן. הסרט הוקרן בבכורה בארץ בפסטיבל חיפה 2019 וזכה בפרס "הסרט הטוב ביותר ", "סרט הביכורים" ו"שהשחקן הטוב ביותר".
  • סרטו של בוגר מנשר תומר שושן "עין לבנה" זוכה בפרס הסרט הקצר העצמאי הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2019.
  • בוגרת מנשר עמליה בנאי זכתה בפרס הראשון בפיצ'ינג הסטודנטים העלילתי בפסטיבל חיפה 2019 על סרטה "הגיטרה של צ'רלי".
  • "סינדי" סרטה של בוגרת מנשר שמר גאון בראבא זוכה בפרס "התסריט" ו"השחקנית הטובה ביותר" בפסטיבל הקולנוע לסרטי סטודנטים 2019.
  • לין לאור זוכה במקום הראשון בפיצ'ינג דרום 2019 עם סרטה הדוקומנטרי "הגברים של אמא".
  • סרטו של בוגר מנשר יותם בן דויד  "רעם מין הים"  בהפקה של חברת "לה בל אפייר" הצרפתית והמפיק ז'רום בלסון , התקבל ל"אטלייה סינפונדסיון" של פסטיבל קאן והוקרן בפסטיבלים: IndieLisboa International Film Festival. Festival Chéries-Chéris   .
  • שקד גורן בוגר מחלקתנו זכה בפרס הראשון בפסטיבל היוקרתי Toronto Jewish Film Festival  עם סרטו התיעודי "אליפלט".
  • "DEAD WOMAN WALKING" – סרטה האמריקאי של בוגרת מנשר הגר בן אשר, הוקרן בפסטיבל טריבקה ובפסטיבל ונציה, וזכה בפרס הסרט הבינ"ל בפסטיבל חיפה 2018
  • "גבריאל" – סרטו של בוגר מנשר אורן גרנר, נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל קאן 2018
  • סרט הגמר התיעודי "אותו האיש" של אהרון טרייטל  זכה בפרס קרן פרלוב 2018 בשיתוף שידורי קשת.
  • בוגר מנשר שקד גורן זכה בפרס הבימוי בפסטיבל ירושלים 2018 על סרטו התיעודי "אליפלט".
  • "סינדי" סרט הגמר של שמר גאון זכה בפיצ'ינג פסטיבל חיפה 2018.
  • סדרת הטלוויזיה "משיח" של בוגר מנשר אודי כגן עלה לשידור בשיתוף סלקום TV ושידורי קשת
  • "אינטרגלאקטיק סמוראי" – סרטה הקצר של בוגרת מנשר הגר בן אשר זכה בפרס העצמאי הטוב ביותר בפסטיבל סרטי הסטודנטים בתל-אביב 2018
  • "שממה" – סרטו הקצר של בוגר מנשר מיקי פולונסקי, זוכה תחרות התסריטים של עיתון "הארץ", זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל לוקרנו. הסרט זכה גם בפרס הבימוי בפסטיבל סרטי הסטודנטים בתל-אביב 2018
  • בוגרת מנשר ענבר חורש זכתה במקום הראשון ב"קצר על הדרך" ומענק הפקה של קרן גשר במסגרת פסטיבל סרטי הסטודנטים בתל-אביב 2018
  • סרט הגמר התיעודי "אהבה וזיכרון בבהוטן" של יהונתן חבר זכה בפיצ'ינג פסטיבל דרום 2018
  • "אמא לנצח" סרטה התיעודי הקצר של בוגרת מנשר אלינור נחמיה נבחר לפסטיבל הקולנוע הבינ"ל בטורונטו TIFF 2017, כמו גם לפסטיבל PALM SPRINGS 2018
  • בוגרת מנשר מיסלון חמוד זכתה בפרס מיוחד "נשים בתנועה" ע"ס 50,000€ בפסטיבל קאן 2017 – הפרס ניתן ליוצרת בולטת בקולנוע העולמי על הישגיה בשנה האחרונה.
  • סדרת האימה-פשע-ערפדים "JUDA" של בוגר מנשר מני יעיש זכה בפרס בפסטיבל SERIES MANIA 2017 הבינ"ל לסדרות טלוויזיה בפריז.
  • "עשרה רחובות ומאה עצים" של מיקי פולונסקי, זוכה בפסטיבל ב"ש 2017 לסרטים קצרים.
  • פסטיבל FIPA 2016 בצרפת בחר בתכנית של 3 סרטי גמר ממנשר לתחרות NEW TALENTS המאגד סרטים מ-6 בתי הספר מצטיינים מהעולם.
  • סרטה של בוגרת המחלקה מייסלון חמוד "לא פה ולא שם" זכה בפרסים חשובים בפסטיבל סן סבסטיאן ופסטיבל טורונטו היוקרתי, ובפרס סרט הביכורים בפסטיבל חיפה 2016.
  • "אבינו" סרטו של בוגר המחלקה מני יעיש זכה בשני פרסי אופיר 2016 לשחקן ראשי ולעריכה.
  • "שלא יגמר לי הלילה" של זיו ממון נבחר לתחרות בפסטיבל מינכן היוקרתי, זכה בפרס העריכה בפסטיבל סרטי הסטודנטים בת"א והשתתף בפסטיבל ירושליים 2016.
  • "הפורצת" – סרטה של בוגרת המחלקה לקולנוע הגר בן אשר נבחר לתחרות בפסטיבל רוטרדם.
  • "עשרה רחובות ומאה עצים" – סרט הגמר של מיקי פולונסקי, נבחר מתוך אלפי סרטי גמר מהעולם לתחרות הרשמית בפסטיבל קאן במסגרת התחרות הרשמית CINEFONDATION. הסרט אף היה מועמד לפרס אופיר, וזכה בפסטיבלים רבים בעולם (ODENSE דנמרק, ועוד).
  • "יום טוב לעלי הבננות" – סרט הגמר התיעודי של יבין רובינשטיין זכה בפרס קרן פרלוב 2016 בשיתוף שידורי קשת.
  • "לילה אחרון" – סרטה של כרם בלומברג, נבחר רשמית לפסטיבל טורונטו – TIFF היוקרתי.
  • "אמא שלי הפרטיזנית" – סרט הגמר התיעודי של יבגני ניפודוב זכה בתחרות ערוץ 8 2015 בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע.
  • "גרינלנד" – סרט הגמר של אורן גרנר, זכה בפסטיבל הסרטים הבינ"ל סן סבסטיאן, נבחר לפסטיבל סאנדנס 2015, וזכה בפרס הסרט הישראלי המצטיין במסגרת פסטיבל ת"א לסרטי סטודנטים 2014.
  • "הביקור" – סרט הגמר של ענבר חורש, נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל קאן 2014 במסגרת התחרות ה-CINEFONDATION. כמו היה מועמד לפרס אופיר של האקדמיה לקולנוע, וזכה בפסטיבלים רבים בעולם.
  • "בניין אחד ו-40 אנשים רוקדים" – סרטו התיעודי של מיקי פולונסקי זכה בפסטיבל דוקאביב 2015 , פרס פורום היוצרים הדוקומנטריים 2015,  ובפרס קרן פרלוב היוקרתי.
  • "את לי לילה" – סרטו העלילתי הראשון של בוגר מנשר אסף קורמן, נבחר להשתתף בפסטיבל קאן 2014 במסגרת "שבועיים הבימאים", זכה בפסטיבל חיפה 2014, זכה בפסטיבל טוקיו, בשיקגו, ואחרים.
  • "הישארות" – סרט הגמר של יותם בן-דוד, זכה בפרס הסרט הקצר המצטיין בפסטיבל ירושליים, ובפרס הסרט המצטיין בפסטיבל הבינ"ל לסרטים קצרים מיורקה 2014.
  • "הרי אני, הרי אתה…" – סרטה של דקלה אלקסלסי, נבחר לתחרות הרשמית בפסטיבל סאנדנס 2014. כמו כן נבחר למועמד לפרס אופיר של האקדמיה לקולנוע 2014, ונבחר להשתתף בפסטיבלים רבים.
  • "תיבת פנדורה" – סרטה של אליה שוורץ, זכה במענק ברנשטיין בפסטיבל ירושליים 2014.
  • "מכובסת" – סרט הגמר של דפנה מירו, זכה בפסטיבל אפוס 2015, נבחר לפסטיבל מינכן
  • "השפסעלך" – סרט הגמר של יובל נובלמן, זכה בפרס חביב הקהל במסגרת פסטיבל ת"א
  • "המשגיחים", סרטו של בוגר מנשר מני יעיש, זכה בפרס הבימוי במסגרת 'שבוע המבקרים' בפסטיבל קאן 2012. כמו כן הוקרן כסרט פותח בפסטיבל 'דרום', וזכה בפרס הביכורים בפסטיבל ירושלים.
  • 'חזרה' סרט הגמר של שי לוי, נבחר להשתתף ב'שבוע המבקרים', פסטיבל קאן 2012 . כמו כן זכה הסרט בפסטיבל CHICAGO היוקרתי, ובפרס פסטיבל קייב לסרטים קצרים
  • "הנותנת", סרטה הארוך הראשון של הגר בן אשר, השתתף בתחרות 'שבוע המבקרים', פסטיבל קאן 2011, וזכה בפרס הבימוי בפסטיבל ירושלים.
  • 'לילה בהיר' סרט הגמר של לי-את גליק, נבחר השתתף בתחרות בפסטיבל ברלין 2012
  • "חוטא", סרט הגמר של מני פיליפ, זכה בפרס הסרט האירופאי הקצר בפסטיבל וונציה 2009, והיה מועמד לאוסקר האירופאי 2010. כמו כן זכה בפסטיבלים לסרטים קצרים באיטליה וביוון.
  • "האביב של דמטר" סרט הגמר התיעודי של דפנה מירו, זכה במקום שלישי בפסטיבל דוקאביב.
  • "אצבע במים", סרט הגמר של הדר אגייב, זכה בפרס בפסטיבל רחובות לסרטי נשים 2010, כמו כן זכתה בפרס הסרט הקצר המצטיין בפסטיבל הסרטים הישראלי בלוס-אנג'לס וניו-יורק.
  • 'מותה של שולה', סרט הגמר של אסף קורמן, הוקרן ב"שבועיים בימאים" בפסטיבל קאן 2007
  • "משעולים" של הגר בן אשר, נבחר לתחרות הסינפונדסיון בפסטיבל קאן 2007
  • "6.5 דקות בת"א", של מיריי בראנץ'. זכה בפסטיבלPALM SPRINGS , ובמועמדות לאוסקר בארה"ב
      שינוי גודל גופנים
      ניגודיות