סדנת איור

חולמים לאייר ספר ילדים, כשתהיו גדולים? אוהבים לדפדף בין איוריו של ספר עב כרס ותוהים איך גם אתם תוכלו, יום אחד, ליצור זאת בעצמכם?

סדנת האיור של מכללת מנשר היא הזדמנות מצוינת עבור כל חובב אמנות, ובעיקר חובב תחום האיור, להיחשף לכך באופן קצת אחר, לצד סטודנטים נוספים המתעניינים בכך, ולעשות זאת במסגרת לימודית מקצועית מאד, נעימה ותומכת.במכללת מנשר לאמנות תוכלו להגשים את החלום, ובמסגרת קורס מקצועי מעמיק, לקבל את המידע והכלים הנדרשים לכל מאייר מתחיל, המעוניין לעסוק בכך בהמשך או ליהנות מעצם היצירה עצמה, בזמנו הפנוי.

איור: טל לוטן

איור: טל לוטן

מה מציעה לכם הסדנה?
סדנת איור זו, השייכת למחלקת האמנות של המכללה, מאפשרת לסטודנטים הלוקחים בה חלק לרכוש ידע רלוונטי וכלים חשובים, שיעזרו להם להבין את תחום האיור וליישם אותו באופן מעשי. במהלך הסדנה נחשפים הסטודנטים אל טכניקות עבודה שונות, בהם נעזר כל מאייר במהלך הדרך, בין אם מדובר במאייר חובבן ובין אם זה מאייר מקצועי, העוסק בכך שנים רבות. הסדנה חושפת את המשתתפים בה אל כלי עבודתו של המאייר, כשלכל אחד מהם אופי אחר ותכונות שונות, המביאות אותו לתוצאות מסוג אחר. אלה יכולים להיות צבעי גואש, עפרונות צבעוניים, גירים וגם אקרילק, הלוקחים חלק בלתי נפרד מהיצירה עצמה ומאפשרים למאייר להוציא לפועל את האיור תוך ניצול יתרונותיו של כלי העבודה והסגנון הייחודי שהוא מביא איתו אל היצירה.

צבעי מים ועפרונות צבעוניים (קומפוזיציה קלאסית), אקריליק לבן וצבעי מים ( טקסטורה), גואש – ציור נאיבי, ציור שטוח, גואש – ציור אקספרסיבי, אקריליק וגואש לבן – ציור אוירה, טכניקה עכשוית, קולאז', לינוליאום (עיצוב כרטיס ביקור), שלוב טכניקות, ציור שחור לבן רישום בפיילוט (בסגנון אדוארד גוראי), כפולה גואש ועפרון רגיל, ציור בכל מיני טושים ופיילוטים שחורים, לבן על נייר שחור, סטוריבורד ובחירת טכניקה מתאימה לסיפור, ועוד. 

בסדנת האיור בוחנים הסטודנטים יחד עם המנחה את האובייקטים המתקבלים על הדף והאופן שבו יחד בונים את האיור כולו. הם לומדים כיצד לעצב דמויות שונות, כיצד לסגנן אותן ולתת להן את המשמעות הנדרשת לכל אחת מהן ואת הכוח שלה בעבודת האיור. הם לומדים כיצד לאייר לשיר, כיצד לאייר לרומן וגם כיצד לאייר לפרסום. כל זאת, כדי שיוכלו, בתום הקורס, להשתלב אם ירצו במסגרות השונות הזקוקות למאיירים ומחפשות גורם מקצועי ומוכשר, המסוגל לבצע זאת ברמה גבוהה.

מידע נוסף:
משך הסדנה: 26 מפגשים, כשלוש שעות כל מפגש.
מחיר הסדנה: 3,600 ₪ כולל דמי הרשמה
מועד הסדנה: ימי א' 18:30 – 21:00
תאריך פתיחת הקורס: 28 אוקטובר 2018
מנחה: יאנה בוקלר, מאיירת ספרי ילדים. בוגרת האקדמיה לאומנויות, רומא (Accademia di Belle Arti di Roma) זוכת פרס מוזיאון ארץ ישראל (08), השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובעולם.
ראיון עם יאנה בוקלר  |  עבודות של יאנה בווקלר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות