חדשות מחלקת כתיבה ינואר 2021

על יהונתן יהודאיאורטגה – בוגר מחלקת הכתיבה.

כן, לא כל הבוגרים שלנו מפרסמים ספרי שירה ופרוזה, יש גם אמני היפ הופ, סטנדאפיסטים, כותבי מחזות, עורכים ספרותיים ועורכי עיתונות, עיתונאים, תסריטאים, ועוד…

אורטגה – ביטים מהבלוק \\ Ortega – Bitim יוטיוב

עולם היפ הופ‏ נמצא/ת עם ‏‎Yehonatan Otg‎‏ ועם ‏‎Yonatan Otg II‎‏.

‏28 בדצמבר 2020·

האיש שהופך כל חומר גלם שחור לזהב טהור – אורטגה באלבום חדש

הוא בסיבוב ניצחון, זה בטוח. הקבוצה שלו מובילה והקהל מריע בהתאם. פירגון, במיוחד בימים כאלה, הוא לא מובן מאליו אבל אחרי הקשבה לאלבום החדש של אורטגה, "זהב שחור", גם אנחנו מגיעים עם שק של סנטימנטים ואנחנו ממש לא מתביישים לתת.

השם של האלבום לא מקרי. OTG החליט שהוא מביא להיפ-הופ את הכבוד הביתה בשביל להזכיר לכולנו כמה הוא יכול להיות נוצץ. כמו כורה אמיתי, כל מאזין יכול להרגיש את הליטוש המאסיבי שהוא עשה על כל טרק עד שכל אחד מקבל הערך הגבוה בשוק.

"זהב שחור" זה אחד מהאלבומים שאתה מקשיב להם פעם אחת ובא לך לצאת לריצה מטורפת בים. הטקסט בוגר, רווי העצמות, נטול ציניות וקלישאות והוא כאן כדי פשוט להרים לך את רוח, הכי אותנטי שיש. גם זה לא מקרי, אורטגה מודה שבתקופה האחרונה הוא צופה בהרבה מוטיבישיונל ספיקרס ולא פעם הוא מקדיש וורסים ליהונתן הצעיר (כן זה השם האמיתי שלו) בשביל להזכיר שזה "מוקדש לכל ילד עם חלום".

האלבום היה שיתוף פעולה עם שמות גדולים. OTG החליט לשחרר את מושכות ההפקה ונתן לטונה להוביל אותו בכורכר. המגע של טונה כל כך מורגש, האובססיביות לכל מילה במסר שגורם לך לחייך ושנייה אחרי, לתהות על המשמעות בזמן ישיבה על ערק. אורטגה זוכר את זה בבירור בשיר "האסל", בוורס :"אין מה לחשוש, אני עצמי ואנוכי נותנים בראש, דופקים קופה ומחלקים בשלוש" שגרם לטונה להביט אליו במבט המורה הגאה ולומר :"זה זה, על זה אני מדבר". טונה הוא לא היחיד, אמיר ובן, כהן, צגאי בוי, עמית שגיא ואפילו נוסטלגיה מנחמת כמו שירה גבריאלוב.

הקורונה הייתה הזדמנות בשבילו לקחת צעד אחורה מחיי הלילה ולהתרכז ביצירתיות שתוליד את האלבום. הוא מעיד ש4 ביטים מהאלבום נלקחו מקטלוג ביטים און ליין. הוא מתאר את האקט של שמיעה ראשונה של ביט וזה כמו אהבה ממבט ראשון, הוא שואב אותך, מוציא ממך את המילים בטבעיות ואז הוא כבר לגמריי שלך. זה אולי הגדולה של אמן, לקחת את החומר גלם השחור ולהפוך אותו לזהב נוצץ. OTG כמעט נולד לזה.

הוא אופטימיסיט נצחי. גרם לנו להבין שהתקופה הזאת גורמת להיפ הופ לתת בראש ולהוביל את כולנו לעבר חיסון ממקום קצת אחר, חיסון לנפש.

אתם עדיין קוראים? לכו מהר לשמוע את האלבום

כתב: @orishlomo

 

אורטגה – Ortega  – "זהב שחור" 📀

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות