"אות העיצוב" הצטיינות בעיצוב

אנו שמחים לבשר לכם שמנשר (הרבה בזכותכם) נבחר לאחד מבתי הספר המצטיינים בתקשורת חזותית על ידי אות העיצוב – עמותה המורכבת ממעצבים מתחומים שונים המעניקה פרסים בכל תחומי העיצוב למצוינות בעיצוב. לשם כך התבקשנו לבחור עשר עבודות מצטיינות של הבוגרים של השנה האחרונה שיהיו מועמדות לעבודות מצטיינות בעיצוב.
ביום חמישי הקרוב בתאריך 12.03.2015 יפורסמו העבודות שהגיעו לגמר בתחרות אות העיצוב והן תוצגנה בתערוכה בנמל ת"א. מצורפת הזמנה לטקס ולתערוכה.
זה מתנהל כמו "אוסקר" שבטקס יודיעו מי עלה לגמר, שזה יהיה בסוף החודש.
הכניסה שלכם לטקס היא בחינם.

ברכות 🙂

1_the_box

אלו העבודות שנבחרו ממנשר:

ירדן יעקובי – אוידולס

אוידולס הינו אוסף של בובות בד נפגעות אסונות סביבתיים. כל בובה מייצגת אסון אחר שהתרחש בעולם ומאופיינת בהתאם להשלכותיו. הבובות שואפות להעלות את רמת המודעות בנוגע לנעשה לסביבתנו, לעורר ולעודד אמפתיה כלפי בני האדם ובעלי החיים שנפגעו מאסונות אלה ברחבי העולם. אוידולס נעשה כפרויקט גמר במחלקה לתקשורת חזותית במנשר וכולל גם קטלוג, אריזות, לוגו ותפיסת עיצוב חלל של המותג.

4jordan

קוסטה – "אותיות אורבניות" ופרויקט גמר

סדרת אותיות הנוצרות בשילוב בין סביבה אורבנית ואותיות abc. הסדרה מיועדת לאתר letterplayground ונעשתה בעט שחור.

1kosta

פרויקט גמר שנעשה במסגרת המחלקה לתקשורת חזותית במנשר. "עשרים אלף מיל מתחת למים" הינו רומן גרפי המבוסס על ספרו הקלאסי של ז'ול וורן. הספר עבר עיבוד מחדש. האיור נעשה בעזרת עטים, רפידוגרפים ודיו שחור. הספר מכיל כ-40 איורים שונים.

6kosta

לידיה – פוביות

6 כפולות ענק (בגודל של 2 מטר על 70 ס"מ) העשויות בטכניקת פופ אפ הממחישות פוביות שונות. הרעיון שמאחורי הבחירה בטכניקה זו נובע מהאפשרות להמחיש את הפוביה כפי שהיא מרגישה במציאות: הפוביה נסתרת כל עוד הכפולה סגורה כספר, ברגע שהצופה פותח את הכפולה הפוביה נפתחת מולו ועוטפת אותו בהפתעה. כל כפולה מאפשרת הפעלה אינטראקטיבית של הצופה בכך שניתן למשוך בחלקים שונים ובכך לחשוף חלקי מידע על הפוביה עצמה. פוביות נעשה כפרויקט גמר במחלקה לתקשורת חזותית במנשר.

5lidia

יפעת בריינר – תשפיע תצביע ופרויקט גמר

הלוגו עוצב במסגרת קורס עיצוב חברתי, במחלקה לתקשורת חזותית במנשר, בו התבקשו הסטודנטים לייצר דימוי הקורא לצאת ולהצביע בבחירות.

2briner

הספר ”חסידות אומות עולם” עוצב במסגרת פרויקט גמר במחלקה לתקשורת חזותית במנשר ומספר את סיפורן של שלוש נשים: סבתי פאולה בריינר, אסתר גרינברג ואנה בנדו. הפרויקט נולד מתוך חיפוש אחר השלמת סיפורה האישי של סבתי ומהצורך לייצר סדרה המביאה את סיפוריהן של חסידות אומות עולם נוספות. הספר הראשון מוקדש לסיפורה של סבתי, השני מתאר שיחה שקיימתי עם חסידת אומות העולם אסתר גרינברג בביתה והשלישי מתאר את סיפורה של אנה בנדו אותה מעולם לא פגשתי, כאשר המידע אודותיה מגיע בצורה חד צדדית של מחקר אינטרנטי בלבד”. הגופן "יקינטון" המלווה את הספר הינו גופן שעצבתי במיוחד לפרויקט, במסגרת קורס עיצוב פונט.

422528024583486

שירה קופלוביץ – פרויקט גמר

סדרת מגזינים העוסקת במושגים חוויתיים דרך דימויים מופשטים וציטוטים פילוסופיים.

7shira

איתי גואטה – פרויק גמר – תותי

"איורים וטקסטים המתארים את תקופת המחלה והמוות של אמא שלי ממחלת הסרטן". הפרויקט נעשה כפרויקט גמר בו הוצגו 14 איורים על לוחות עץ בגדלים שונים, המצויירים בעיפרון בלבד ולצידם טקסטים אותם כתבתי. כל האיורים נתלו על הקירות בסדר כרונולוגי, החל בילדותי ועד מות אמי, באופן המאפשר צפייה כרונולוגית או חופשית.

8gueta

ליהי בר אור – פרויקט גמר "אותי"

פרויקט גמר המציג אפליקציית אייפד לילדים ללימוד הא׳-ב׳ בעברית, אנגלית וערבית בהשראת שיטות ההוראה האנתרופוסופיות: לימוד חווייתי ככל הניתן, היעדר התחרותיות, שבירת החיץ בין השפות, שימוש בדימויים ועוד. הרעיון המרכזי של הפרויקט הינו התאמת הערכים של החינוך האנתרופוסופי למאה ה-21 על ידי הכרה בטכנולוגיה ככלי נוסף וחיובי ללימוד. לצורך הפרויקט עוצב פונט בשלוש שפות המושתת על כוון תנועת האצבע על המסך. ניתן לצפות בפרויקט בסרטון הדגמה ובלינקים המצורפים.

3lihi

איתן גרין – אינפוגרפיקה – ארץ עיר

שלוש כפולות מידע על נושאים המתחילים באות ג, שעוצבו בהשראת המשחק “ארץ עיר”. הפרויקט מבטא מחקר מעמיק בכל אחד מהתחומים שנבחרו, ונדרש לבחירת איקונים ייחודית ושפה עיצובית רעיונית כוללת. הפרויקט נעשה במסגרת קורס עיצוב אינפוגרפי במחלקה לתקשורת חזותית במנשר.

9green

שינוי גודל גופנים
ניגודיות