חדשות מחלקת תקשורת חזותית דצמבר 2020

חזותית 12 1

דור בשרי ומורן יוגב, בוגרי המחלקה לתקשורת החזותית מנשר, מציגים תערוכה זוגית במסגרת פסטיבל האיור.

מורן יוגב מציגה עבודות גדולות ממדים העוסקות באפשרויות הגלומות במשפט "גר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ".האטמוספירה האיורית היא של קרנבל אוטופי וסוראליסטי. זוהי בחירה מודעת לשמח ולתת תקווה מתוך מחשבה שתמיד הכי חשוך לפני עלות השחר.

דור בשרי מתמקד בצפייה לעתיד טוב יותר. מבוסס על סיפור עתידני על מדינה בדיונית המתעדפת ייצור אנרגיה מבוזרת ומתחדשת, בניית בניינים ירוקים, יצירתיות טכנולוגית ובעיקר מעורבות ורגישות לטבע. העבודות בתערוכה אוטוטופיה מודעות לקושי התקופה אך פניהן אל העתיד. הניסיון הוא לא להתבוסס בהווה וגם לא לחכות לאוטופיה שתקרה, פשוט לצפות (ולפעול) לכך שאוטוטו אולי יהיה קצת טוב יותר.

גלריה – אוטוטופיה

חזותית 12 2 חזותית 12 3

מה זה לטרינג?

האם אפשר לכתוב טקסט באמצעות כל חפץ ועד כמה ניתן לשמור על הקריאות? עיצוב אותיות כפוף לחוקי טיפוגרפיה נוקשים של נכון ולא נכון של קריאות, בהירות, בידול וכו'. אך ניתן גם באמצעות סגנון האות להעביר תחושות ורגשות, מצבי רוח. באמצעות בחירה של כלי כתיבה יוצאי דופן כגון: אבן, כוס חד פעמית, מזלג. הסטודנטים לומדים כיצד להעביר טיפוגרפיה אקספרסיבית ייחודית ואישית. קורס לטרינג בהנחיית בן נתן שנים  ג-ד'.

חזותית 12 4 חזותית 12 6

חזותית 12 5אז איך מעצבים פונט חדש?

האם ניתן להמציא אותיות שעדיין לא הומצאו? ככל שחושבים על זה יותר מתבררים הקונפליקטים בכל מה שקשור בעיצוב אות, כי הרי בסוף צריכה להיות בהירות בקריאות פשטות ובידול בין כל האותיות. בקורס טיפוגרפיה שנה ג' ד' בהנחיית מאיר סדן התמודדו הסטודנטים עם השאלות הללו תוך פיתוח שיטות חדשות ליצירת נראות ייחודית לאות חדשה.

חזותית 12 7

חזותית 12 8 חזותית 12 9

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות