קרין זגר

שרהל'ה

 "סבתא שרה תמיד אומרת לא לזרוק אוכל"

שרהל'ה היא אפליקציה המקדמת ומעלה את המודעות בנושא ירקות ופירות "מכוערים". כיום כתוצאה מתרבות הצריכה שלנו, כ-50% מהתוצרת החקלאית מיועדת להשמדה מאחר והיא לא מספיק יפה בעינינו למרות שהיא ראויה למאכל. חוקרים חוזים כי בעתיד יהיה מחסור עולמי במזון, לכן חשוב לשנות את תרבות הצריכה שלנו על מנת למצות את כל מוצרי המזון הקיימים. בשרהל'ה ניתן להזמין משלוח מיידי של תוצרת חקלאית ראויה למאכל שיועדה להשמדה, ובנוסף מנות ומתכונים להכנה עצמית בבית. במטרה להפיץ ולעלות את המודעות בנושא, שרהל'ה מפיקה שווקים ופסטיבלים המתקיימים ברחבי הארץ. 

כשאני בסופר או אצל הירקן אני רואה אנשים בוררים פירות וירקות לפי הגודל והנראות שלהם ובעצם הירקות והפירות הקטנים ו"המכוערים" ננטשים ולבסוף נזרקים לפח. כיום בישראל כ-50% מהתוצרת החקלאית מיועדת להשמדה למרות שמדובר בתוצרת חקלאית ראויה למאכל וזאת עקב המראה החיצוני בלבד ותרבות הצריכה שלנו. חוקרים חוזים כי בעתיד יהיה מחסור עולמי במזון, לכן חשוב לשנות את תרבות הצריכה שלנו על מנת למצות את כל מוצרי המזון הקיימים.

אתם קוראים להם מכוערים, אבל אני קוראת להם מיוחדים. יצרתי מיזם שבו אני מציעה הזמנת משלוח מיידי של פירות, ירקות, עשבי תבלין ופטריות מיוחדים המיועדים להשמדה, אך הם ראויים למאכל, ובנוסף מנות ומתכונים להכנה עצמית בבית. כמו כן, באפליקציה מתפרסמים אירועי שווקים ופסטיבלים המתקיימים ברחבי הארץ ומופקים על ידי שרהל'ה במטרה להעלות את המודעות לנושא. המיזם משרת הן את הצרכנים והן את החקלאים, שכן הצרכנים מקבלים פירות וירקות טובים במחיר מוזל והחקלאים לא מפסידים כי הם לא זורקים תוצרת חקלאית לפח. כמו כן, הצרכנים נמנעים מרכישת תוצרת חקלאית מיותרת שכן הם מזמינים בדיוק את מה שנחוץ להכנת המנות. בעזרת האפליקציה ניתן לחסוך זמן וכסף אותם אנחנו מבזבזים בסופר. השם "שרהל'ה" הגיע משמה של סבתי, שרה, שבכל שיחה איתה היא נוהגת להטיף כנגד זריקת אוכל וזה נחרט לי בזיכרון, היא חינכה אותי לחסוך במזון והוצאות כספיות, לכן אני מרגישה צורך במיזם כזה שיעזור לכולנו לחסוך ולמנוע בזבוז מיותר. 

0502-326-767

karinz1993@gmail.com

חזותית קרין זגר 1 copy

שינוי גודל גופנים
ניגודיות