תערוכת גמר בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית 2020

היצירה חייבת להמשך
תערוכת פרוייקטי גמר

למרות הקורונה המשכנו בלימודים פרונטליים בקפסולות מתוך כוונה לקיים את שיגרת הלימודים הרגילה ככול שמתאפשר. לאור המצב כלל לא היה ברור האם נוכל לקיים את אירועי סוף השנה. האם נוכל להעניק לסטודנטים את הכבוד והבמה הראויים. למרות רגעי הספק כולנו נרתמנו למשימה ועבדנו במלוא המרץ. והנה סוף סוף הגענו לטקס פתיחת התערוכה וההגשות של פרוייקטי גמר. ככל הידוע לנו זו תערוכת הבוגרים בתקשורת חזותית היחידה שנפתחה הקיץ.

עכשיו אפשר לנשום לרווחה. הצלחנו!!!

תערוכת בוגרי מנשר 
6-22/8
א'-ה' : 12:00-20:00
ו'-ש' : 11:00-14:00
רח' דוד חכמי 18, תל אביב

ביקורת אחרונה בהחלט

בגלריה של מנשר התקיימו ביקורות פרוייקטי גמר של הסטודנטים. בנוכחות מעצבים מבקרים ומוזמנים מהמכללה ומהתעשייה. חגית ענתבי – עורכת גלובס, ארי עמית מעצב ווידאו ומרצה, עמית טריינין – מאייר ומרצה בכיר, הילה שאלתיאלי – מרצה ומנחה פרוייקטי גמר, דנה שמיר – מאיירת ומרצה, עמית בן חיים – מרצה במחלקה ומעצבת, יגאל הרמן – ראש המחלקה. אווירת מתח והתרגשות בגלריית מנשר לאחר הביקורות הפכו לנשימות רווחה ושמחה גדולה.

EX VIS3

EX VIS2 EX VIS1

פרויקטים מהתערוכה

חלי כהן
תמר והסביונים

ספר הילדים ״תמר והסביונים״ נכתב על ידי אהרן זאב ויצא לאור בשנת 1943. תמר ילדה קטנה ובודדה אשר מוצאת ליד ביתה סביון שהופך ביום אחד לפרח ״סבא״. תמר יוצאת למסע במטרה להשיב את הסביון, חברה היחיד שנעלם במפתיע. בדרכה היא פוגשת אלמנטים מהטבע, המלווים אותה ועוזרים לה. זהו סיפור נשכח ששמחתי לאייר מחדש ולהביא אותו לימינו.

EX VIS4 EX VIS5
EX VIS7 EX VIS6

מעיין סירקין
התבגרות

ילדות בצל מלחמה, התמודדות עם מוות, זוגיות, פרידה ומעבר הן חלק מאוסף חוויות גדילה, התבגרות ומעברים שעברתי ומתוארות בפרויקט באיורים בהדפסי לינולאום. האייל- לו משמעויות וצדדים רבים – הוא קליל אך אצילי, תמים מאוד (במבי) אך גם מצמיח קרניים – והוא הגיבור בסיפורי התבגרות שונים. טכניקת ההדפס נוצרת מתוך גילוף הלוחות ודורשת מאמץ ועבודה קשה ובסופה יש לי חותמות אותן אני יכולה להדפיס שוב ושוב, ובעצם לחוות את האירועים פעם נוספת, אך בדרך אחרת.

EX VIS8

EX VIS9 EX VIS10

רותם פלקס
הפרעות קשב וריכוז

ADHD היא היכולת של האדם לקלוט בו זמנית מגוון רחב של גירויים ולהתייחס לכולם באופן שווה. כלומר, היעדר היכולת לבודד גירוי אחד ולהתייחס אליו בלבד, תוך התעלמות מגירויים אחרים. הפרויקט שלי עוסק בהפרעות הקשב והריכוז שלי. כל חיי סבלתי מבעיה זו ללא טיפול תרופתי, והיום אני מבינה שהיא זאת שעיצבה אותי להיות מי שאני ועזרה לי לקבל את עצמי כך. החדר עצמו מדמה את מה שקורה לי בתוך הראש, ובעזרתו אני ממחישה לאנשים ה״רגילים", את עולמם של אותם אנשים שיש להם הפרעות קשב וריכוז

EX VIS12 EX VIS11

GRADUATES_INVITE2 copy

דנית יששכרי
"מרד הנפילים"

הרומן שלי עם עמודי חשמל החל כבר בילדות. מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי נסיעות במכונית. אהבתי את התחושה של המרחב המוגן והניתוק מהסביבה, ה"קפסולה הנוסעת" איפשרה לי לבחון מהצד את הנוף האנושי, האורבני או הטבעי החולף על פניי. השתאיתי מול מימדיהם המפלצתיים, החן והזרות המובהקת ביחס לסביבה. על כן, בפרויקט שלי אני מבקשת לנתק את הצופה מ"רעשי הרקע" ולהעביר את עמודי-החשמל מהטפל אל העיקר, מקומם הטבעי כחלק בלתי נפרד מחיינו. המייצג מדגיש את האירוניה במהותם, כטוטמים של העולם המערבי, ומספק הזדמנות להתעמק במשמעות הימצאותם כ"רעש לבן" בנופנו.

EX VIS14

EX VIS16 EX VIS17

 

ההרשמה לתקשורת חזותית מנשר בעיצומה
בואו ללמוד כיצד ליצור לחדש ולבעוט

שינוי גודל גופנים
ניגודיות