דוד רסקובסקי

מבט לעתיד מההווה HALO TECHNOLOGIES

ככל שעובר הזמן, צורות חדשות של בינה מלאכותית הופכות לחלק מחיינו. מה שחיוני עבורנו היום, לפני 20 שנים יכול היה להיראות מגוחך או אפילו מאיים.

 הפער הזה בין מציאות לבדיון הולך וקטן וגורם לנו להיות חייבים לשנות כל הזמן את דרך החשיבה שלנו ולעצב בהתאמה נימוסינו ושגרת חיינו.

 בדרך זו, הגיע הרעיון של Halo Technologies, חברה הממוקמת בעתיד הקרוב, החלוצה כספקית שירות להעלאת תודעתנו לענן והנצחתם. מציאות שאנו יכולים לראות כדיסטופית, אך יחד עם זאת היא קרובה מתמיד. 

 התהליך שמאחורי HALO נועד להיות מסוגל להעביר מסר חדשני וחסר תקדים אך יחד עם זאת בעל יכולת לגרום לנו לחוש חלק חשוב בתנועה קולקטיבית שמשנה את תפיסת החיים כפי שראינו עד כה. 

כרעיון חסר תקדים, התקבלה ההחלטה להתרחק ככל האפשר מכל דבר שעשוי להזכיר לנו את הסטריאוטיפ של החזון לעתיד. זו הסיבה שתהליך העיצוב הובא לידי ביטוי המינימלי ביותר באמצעות צורות בסיסיות כמו העיגול, ריבוע ומשולש ובשימוש בפלטת צבעים מינימליסטית כמו שחור, לבן וגווני אפור.

 כדי להרגיש מה HALO מייצגת, התקבלה ההחלטה שהדרך הטובה ביותר להעביר אותה הייתה באמצעות סרטון פרסומי, בו הצופה יכול להשיג חוויה מגוף ראשון כאילו הוא הולך להיות חלק מהשירות.

 HALO אינה אלא ביקורת על העולם סביבנו בהווה. הרעיון של Halo הוא דיסטופי, אך יחד עם זאת מוענק תחת אותם כללים וקונצנזוס חברתיים שאנו חלק מהם ואנחנו בעצמנו מקבלים ונותנים לגיטימציה. סוג של תעמולה שמוכרת לנו בצורה מניפולטיבית רעיונות שבצורה איטית נכנסים לחיינו מבלי שנוכל להבין זאת.

0509-957-749

drascovsky@gmail.com

חזותית דוד רסקובסקי 1

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות