לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

ליסה פרץ

עורכת ועיתונאית ישראלית

עורכת-מייסדת של מוסף התרבות של העיתון "גלובס” שימשה בשנים 2021-2014 כעורכת "גלריה-שישי" ומוסף "ספרים" של העיתון "הארץ.

קריירה עיתונאית

לאחר שחרורה מצה"ל בשנת 1992 החלה לעבוד כעיתונאית במקומון זמן תל אביב של עיתון מעריב וכיסתה תחומי תרבות וחיי לילה. בשנת 1993 עברה למקומון העיר של רשת שוקן שם שימשה ככתבת מגזין, ובמקביל פרסמה מעת לעת כתבות מגזין במוסף "הארץ".

בסוף 1998 חזרה למעריב, שם שימשה ככתבת מגזין במוספים "סופשבוע", "תרבות מעריב" ו"סגנון", תוך התמקדות בתרבות ואופנה. במקביל, כתבה את הטור האישי "ספורט אלגנט" בשבועון הטלוויזיה "רייטינג", מאז הקמתו בשנת 2000 ובמשך שמונה שנים. טור זה עסק לראשונה בקשרים הסמויים והגלויים בין עולמות הבידור, הטלוויזיה והתרבות הפופולרית, לעולם האופנה המקומי והבינלאומי, על היבטיו הרחבים.

בשנת 2003 מונתה לעורכת מוסף האופנה והלייף-סטייל "סגנון" של מעריב, הרואה אור מדי יום רביעי. היא שימשה בתפקיד זה עד 2008. בתקופת כהונתה כעורכת "סגנון", עבר המוסף לפורמט כרומו מלא, בהיקף עמודים גדול מבעבר. היא חוללה שינויים מרחיקי לכת במוסף, כשהעבירה את כובד המשקל לתכנים מובהקים של אופנה, תוך התמקדות בהיבטים המסחריים-חברתיים-תרבותיים של תחום זה בישראל ובעולם.
ביוני 2008 עזבה את מעריב, בעקבות מינויה לעורכת מוסף התרבות היומי "גלריה" בעיתון "הארץ. ומסוף 2014, בעקבות שינוי מערכתי, גם את מוסף הספרים.

בינואר 2022 הצטרפה למערכת העיתון "גלובס" ומונתה לעורכת של מוסף התרבות החדש. ב-1 בספטמבר 2022 ראה אור הגיליון הראשון.