לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

ספיר כהן I סימנים

סימן:
דבר המצביע על מצב, מאורע, התרחשות וכד' – שקרו או שעתידים לקרות.
(מתוך מילון רב- מילים)

לכל גוף יש סימנים שחרוטים עליו, את חלקם קיבלנו כדרך הטבע, חלקם נוצרו על ידינו או ביוזמתנו ואחרים כחלק מתהליך שנכפה עלינו. לכאורה אלו סימנים חיצוניים, אבל השפעתם רחבה ועמוקה יותר, נוגעת בנפשנו ובתודעתנו. מרגע שיופיע הסימן על הגוף, הוא ילווה אותנו לעיתים לכל החיים, ויהיה חלק ממי שאנחנו ומה שהפכנו להיות.

כנשים, אנחנו עוברות הרבה תהליכים ושינויים משאירי סימנים. שינויי הסטטוס שמלווים אותנו לא באים לידי ביטוי רק בתארים כמו נערה, אישה, אימא, אלא גם בסימנים שנוצרים על גופינו. אנחנו רואות אותם נוצרים ונחקקים על העור ומרגישות אותם עמוק בנפשנו.

בעבודתי, בחרתי לעסוק בתהליכים שאנחנו הנשים עוברות דרך ובאמצעות אותם סימנים – שאולי חלקנו היינו רוצות להעלים – כמו את הסיבה שבגללה הם נוצרו, אבל אנחנו לומדות לחיות איתם כתזכורת קבועה – מה עברנו ולאן הגענו בגללם או בזכותם.

הפרויקט הזה היה עבורי הזדמנות לעסוק בשאלות של אסתטיקה וגוף. שאלות שקשורות לאופן שבו חברה מכתיבה – דוחה או מקבלת – את השונות שבין גוף לגוף, בין אדם לאדם. המבט הקרוב והחוקר על הגוף החשוף והפגיע, מאפשר לצופה להישיר מבט אל מה שביום יום הוא מוסתר, מחופה והרבה פעמים מודחק.

וידאו, 5 דק'
7 ערוצים

 

צילום ספיר4 צילום ספיר2