לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

רואה אבוראס

תהיי את

אלימות נגד נשים היא תופעה חברתית אשר מתבטאת בדרכים שונות: אלימות פיזית, נפשית, חברתית או מילולית.

נשים מוכות נמצאות בדרך כלל בתחושת פחד תמידי, מצב נפשי קשה ובידוד חברתי. אישה מותקפת בדרך כלל לא תשדר או תפגין מצוקה מפחד מהתוקף או מתחושות אשמה. לכן נשים שחוות אלימות מסתירות חוויות שעברו, מתביישות לספר על האלימות שהן חוות או לחשוף סימנים שמעידים על אלימות כלפיהן. עם הזמן הן מאבדות את הביטחון העצמי שלהן.

במקצועי אני מצלמת נשים וזוגות לפני חתונה, 'צילום מסחרי' של ביוטי, ואופנה. תהליך הצילום שלי מורכב משני אופני פעולה: צילום ספונטני וצילום מתוכנן. רוב העבודות שלי הן תוצר של מהלך עבודה מורכב מלמידה, חשיבה ומחקר. בהרבה מהעבודות שלי אני מדגישה ומבליטה את נושא היופי של האישה, החוזק הנפשי, ואת הביטחון שלה.

בעבודתי "תהיי את" צילמתי בנות בצורה בה אנחנו אמורים לראות אותן: מחייכות, חזקות, מטופחות, יפות ובטוחות בעצמן. גם סימני אלימות שניכרים עליהן, לא גורמים להן להתבודד או להתבייש.

השאיפה שלי היא שהנשים המצולמות בפרויקט "תהיי את" יעבירו מסר לכולם: שעם כל מה שעברתי וגם אם רואים עלי את סימני אלימות אני כאן כדי להיות! אני חזקה, אני לא מפחדת ולא מתביישת ואני הולכת להשמיע את קולי לכולם ולהראות שאני לא מתבודדת.

צילום רואה1 copy

 

0532-204-598 

[email protected]