לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

עמרי חת

דברים שמצאתי ודברים שאספתי

לתערוכה ישנם שני צדדים, מה שמצאתי, ומה שאספתי, שני החלקים נפרדים אבל מתחברים לסירוגין.

דברים שמצאתי: פטיש המתכת ודלת העץ הן שתי עבודות שהגיעו ממקומות שונים, אבל לשתיהן מכנה משותף, אני מצאתי אותם וראיתי משהו מעבר, את פטיש המתכת מצאתי במסע רכבת בהודו שנמשך יותר מ- 24 שעות. משהו באסתטיקה שלו משך את מבטי מיד, הוצאתי את המצלמה וצילמתי, אבל הרגשתי שזה לא מספיק, אז לקחתי אותו איתי ובמקומו השארתי מקל, שיהיה לחירום. את הדלת, לעומת זאת, כן חיפשתי. הצילום שתלוי מאחורי שברי הזכוכית הוא חשיפה כפולה שלי ושל ערמת גזעים. העבודה הוצגה במסגרת פרויקט משותף ותערוכה של סטודנטים מ'מנשר' ומהאקדמיה לאמנות בשטוטגרט, פרויקט שהתקיים לפני שנה. העבודה מדברת על אבא שלי ומקצועו ככורת עצים, על השימוש של האדם בטבע בעץ, בהפיכתו לחומר.

דברים שאספתי: ההתמכרות שלי לקולה היא משהו שאני חי איתו מגיל מאוד קטן. התחלתי לאסוף בקבוקים בתחילת השנה, בלי שידעתי מה יצא. הרעיון הלך והתהווה במהלך השנה בהרבה שיחות עם חברים, מרצים ומשפחה, עד שהגיע למה שהוא היום. את האמבטיה מצאתי ברחוב אחרי חודשים רבים של חיפושים; וכמו הדברים שמצאתי – היא בעצם מצאה אותי ואני רק אספתי אותה. הקיר שבניתי מבקבוקי קולה מדבר לא רק על תרבות הצריכה וזיהום הסביבה, אלא גם על דרכי הפרסום של קוקה קולה – הקיר פונה ברמה אישית אבל, בו זמנית, מנסה לפנות לכולם.

בקבוק הבירה הענק מורכב משברים של בקבוקי גולדסטאר שאספתי. הבקבוק מסמן את הבר שאני עובד בו מאז תחילת הלימודים ('דודו בר', נחלת בנימין 40, תל אביב), מקום שמאוד תמך בי ברגעים הקשים במהלך הלימודים, ועזר לי לבנות את השפה הצילומית שלי. באמצע שנה שנייה ב'מנשר', במהלך העבודה, התנפץ לי בקבוק על הריצפה וחתיכת זכוכית פגעה בי ושרטה את העין. השריטה נשארה עד היום ועדיין כואבת לפעמים. אני עדיין אוהב את הבר ועדיין אוהב בירה, ולכן החלטתי לבנות את בקבוק הגולדסטאר מחדש ובגדול.

כל האובייקטים מביאים משהו ממני לקהל. אני מקווה שכל אחד יקח את מה שהוא מבין ורוצה לראות בהם.

צילום עמרי1

 

0506-300-018 

[email protected]