אלון בסקינד

'מוצב הבושם 36'

 

התחלתי להתעניין בצבא, בין 2003-2007 כדי שאוכל להיכנס לשיחות של שני האחים הגדולים שלי ששירתו באותו זמן בסדיר. למדתי היסטוריה של היחידות שהם שירתו, אספתי סמלי צבא. הערצתי אותם.

מות אחי בעת השירות גרם לי טראומה נוראית.

הטראומה והשכול הפעילו את דמיוני, ונתנו לי כלים להמשיך בדרך כלשהי. ביודעי שבשל פגם הגמגום שלי – לא אוכל להיות חייל קרבי כמו אחיי (שירתתי לבסוף כצלם צבאי בצנחנים), התחלתי לגדל דמות דמיונית שתמשיך את דרכו – דמות לוחם פיקטיבי שתממש את החלום שלי לשרת.

במקביל קראתי על דמויות ידועות: 'החייל האמיץ שוויק' של ירוסלב האשק, 'פרקי יומן' של איש יחידה 101 מאיר הר ציון' וכו'. הדמויות בספרים יצאו להרפתקאות, הסתכנו בקרבות, נפצעו ואף נהרגו בחלק מהן.

 

הדמות הפיקטיבית שמלווה אותי כבר ארבע שנים במשך הלימודים ב'מנשר', החלה להיות ממשית, ובהדרגה גם הצטרפו אליה דמויות נוספות: 'מייג'ור גיא', 'שם קוד שולה', 'ליוויתן שחום'. על כולם פיקד 'קומנדור אלון' שהפך את ביתו של אלון בסקינד (ברחוב הבושם 36, מבשרת) לשדה מלחמה גדול, בו מתקיימים קרבות ללא הפוגה. קומנדור אלון ממשיך במבצעיו גם אחרי שסגנו נהרג במבצע 'הסת קנים'.

 

אך מטרתו החבויה של 'קומנדור אלון' היא אחרת – הוא שואף לחסל בעצם את מי שיצר אותו, את אלון בסקינד הפגום. הקרב האמיתי הוא בין שתי דמויות בגוף אחד – פיצול מטורף.

 

ALON2 WEB

שינוי גודל גופנים
ניגודיות