לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

סבסטיאן מרי צ'בן // To The Stars I Shall Return

בתוך גנים אידיליים, בטבע שמימי וקליל, במקום בו אפשר לשכוח את הצרות של היום יום, בשעת דמדומים, בניתוק כמעט מושלם מן המציאות – הדמויות שלי נחות, מפגינות ארוטיות נינוחה. תמיד רציתי לברוח לשם ולהתנתק מהעולם האמיתי.

תמיד הרגשתי שבעולם האמיתי אין לי מקום. זהו עולם המבוסס על חשיבה בינארית – שחור או לבן, טוב או רע, גבר או אישה, כן או לא; ולכן תמיד הרגשתי בו זרות בסיסית, נאלצת לשחק תפקיד, ובו בזמן לומדת לשחק עם ההגדרות ועם המסכות, למצוא חופש בתוך המשחק.

בסדרת העבודות המוצגת בתערוכה לקחתי את ההגדרות והפכתי אותן על פיהן. אני נהנית לחקור הגדרות וסטראוטיפים ולשחק איתן כאילו היו דמויות על במה. מקורות ההשראה שלי מגוונים: מיניאטורות מימי הביניים באירופה והמזרח התיכון, ציורים מתקופת הרוקוקו, אר-נובו. בעוד שברוקוקו נהגו לצייר נשים בתנוחות ארוטיות לעיניהם התאוותניות של הצופים הגברים, אני ציירתי דימוי חדש של גבר, המתאים למבט ה"נשי" שלי.

לאלמנטים באר נובו יש קשר בלתי נפרד לטבע: הצורות הרכות, הצבעים והיכולת שלהם לספר סיפורים ללא מילים תמיד ממלאים אותי בהשראה וקסם. אני רוצה להעביר את אותה ההרגשה בחלל של התערוכה, הרגשה של מקדש לאלים שכוחים. הפורמט הקטן של העבודות נועד ליצור אינטימית בין הצופה לסיפור. בזמן העבודה שקעתי לגמרי בעולמות שיצרתי בציור, ואני מזמינה גם את הצופה לשקוע אליהם בנינוחות.

Adam and the snake M3

the lovers M1 Water nymph M4 copy
שינוי גודל גופנים
ניגודיות