לימודי ציור מנשר - אמנות-שני-דיכנר
צור קשר

טקס בוגרי מנשר במחלקה לאנימציה 2018

טקס בוגרי מנשר מרגש בכל שנה. השנה עלו לבמה עשרה בוגרים עם שמונה סרטים חדשים.
טקס סיום זה מציין סופה של שנה עמוסה בקורסים, סדנאות ויצירה ושנה חדשה עומדת בפתח עם סטודנטים חדשים והמון אנרגיות יצירה טובות.
זה הזמן לומר שאם אתם עדיין מתלבטים אפשר עדיין להרשם למחלקה לאנימציה במנשר. הלימודים במנשר אינם רק קורסים טכניים באנימציה. זוהי תוכנית כוללת שיוצרת מספרי סיפורים במדיום של אנימציה. כי ככה אנחנו רואים את התחום: מסלול שלם שבמהלכו לומדים את המקצועות השונים מתוך ראיה כוללת. הלימודים נועדו להכין את הבוגרים לחיים המקצועיים אבל גם להפוך אותם ליוצרים עצמאיים שמעצבים, כותבים ומנפישים את הסיפור שהם רוצים להביא לעולם.
בוגרים אלו מתחילים עכשיו את חייהם המקצועיים בליווי ובתמיכה של המחלקה ודור חדש של אנימטורים בקרוב יתחיל את לימודיו.
עדיין אפשרי להרוויח שנה ולהרשם לשנת הלימודים תשע"ט.
רוצים לדבר איתנו? תקבעו פגישה ובואו להתרשם.

יוני שלמון
ראש מחלקת אנימציה מנשר

 

GRADUATION 02

 

דברים שנשא ראש המחלקה לאנימציה, יוני שלמון,בטקס הסיום ומאפיינים את תוכנית הלימודים והמסע הפרטי של הסטודנטים:

"האנימטור ג'ון רנפט אמר שלהיות אנימטור זה לספר בדיחה ולחכות 3 שנים לראות אם מישהו צוחק. הדבר הזה נכון עוד יותר לגבי סטודנטים.
היצירות הללו שנראו פה לא צצו מתוך הריק. הן התבשלו לאורך השנה אבל הן גם תוצר של ידע ומאמץ מצטבר של 4 שנים וגם מה שקדם לזה. מה שספגתם במהלך חייכם.
אנימציה היא אחד המקצועות הסיזיפיים שישנם. אנחנו אורגים קו לקו, פיקסל לפיקסל, תמונה לתמונה במארג גדול מבלי לדעת מה מצפה לנו עד לרגע האחרון. וכל אחד מהסטודנטים יכול להעיד על זה פה.
צורת עבודה תהליכית זו מאלצת אותנו האנימטורים להיות בתנועה מתמדת בין המאקרו למיקרו, בין הפריים הבודד והחויה השלמה ובחזרה. אם תנועה קטנה עובדת הי צריכה להבחן גם בהקשר הרחב המלא של הסרט ובחזרה לפרטים.
וזה גם מה שמאפיין אתכם, סטודנטים שמעכשיו הם קולגות: המבט הכולל.
להיות במאים של סרט שלם משמעו להיות נאמנים ורגישים לכל פרט קטן ובמקביל לחיות את החזון הגדול, שיתממש רק בהמשך, אם בכלל.
זה להבין שכל פרט הוא חשוב אבל לעולם לא לתת לפרטים להסתיר את התמונה השלמה.
תוכנית הלימודים שעברתם היא מקיפה מאוד וכוללת את כל תחומי האנימציה אך תמיד מתוך גישה שלא מדובר באוסף של מקצועות או אוסף של "קורסים" אלא כלי עבודה שונים שמונחים בתיקם של אנשי חזון, שזה אתם. יוצרים שטווים סרט במשך שנה כדי לראות בסוף אם מישהו מבין, צוחק, או בוכה או סתם נהנה.
העולם שמחכה לכם בחוץ אינו שונה בהרבה. אתם תבנו את הדרך שלכם לאט לאט ולא תמיד מתוך ידיעה לאן תגיעו. קחו אתכם לחיים את דרך האנימציה. תמיד תאחזו בחזון, תמיד תשאפו ותנועו אל התמונה הגדולה ואז תרפו ממנה אל הפרטים הקטנים… ובחזרה.
ותאמינו לי… יהיו לכם הרבה פרטים קטנים.
התנועה הזו פנימה והחוצה היא תנועה של חיים יצירתיים.
בהצלחה בדרך הארוכה והיפה שנועדה לכם!"

שינוי גודל גופנים
ניגודיות