תואר באמנות – תואר שימושי

רבים מאוד, כולל אלו הלומדים במסלולים השונים, חושבים כי לימודי אמנות מציעים יותר בשביל הנפש והרוח ופחות בשביל הכיס. נכון שישנם אמנים מצליחים מאוד מבחינה אמנותית וכלכלית כאחד, אך באופן כללי הגישה כלפי תואר אמנותי היא שזהו אינו כיוון פרקטי מאוד אלא יותר כיוון אקדמי / לימודי המגיע מתשוקה ליצור, מיצירתיות ומאהבה אמיתית לתרבות ואמנות. אך בעוד שהסיבות הללו ללימודים במסגרת אמנותית הינן נכונות מבחינות רבות, לימודי אמנות בהחלט יכולים להיות שימושיים ומועילים גם מבחינת פיתוח קריירה, אפילו אפשר לעשות מזה כסף, רחמנא ליצלן…

עולם האמנות הוא כה עשיר ורב גוני, באמת עולם ומלואו. האמנות מאפשרת לנו לבטא ולחוות כל כך הרבה, להעביר מסרים ולשתף יצירתיות בדרכים אינסופיות וכל כך אישיות. אך בנוסף, תואר באמנות מציע הכשרה שימושית מאוד, כמובן שלעיסוקים אמנותיים למיניהם אך גם לחיים בכלל ואפילו לתחומי עיסוק השונים משמעותית מבחינת התפיסה שלהם. בדומה ללימודי תואר ראשון אחרים, הלימודים במנשר יספקו לכם את כל הכלים להמשך דרכם המקצועית והאישית. במכללה מסלולים מקצועיים של לימודי קולנוע, אנימציה, תקשורת חזותית, כתיבה, צילום וכמובן שגולת הכותרת מבחינת לימודי אמנות מתבטאת במחלקה לאמנות. במכללת מנשר מגוון רחב ועשיר של מסלולי הכשרה ולימודים, ברמה אקדמית גבוהה, מעולם היצירה, התרבות והאמנות. במכללה מסלולים מקצועיים של לימודי קולנוע, אנימציה, תקשורת חזותית, כתיבה, צילום וכמובן שגולת הכותרת מבחינת לימודי אמנות מתבטאת במחלקה לאמנות.

קודם כל, הכשרה מקיפה לאמני המחר

כמובן שכאשר באים לדון בכך שתואר באמנות הינו תואר שימושי ולא רק מסלול לימודים המעשיר את הנפש והיצירתיות, הנקודה החשובה הראשונה היא שזהו מסלול להכשרה ופיתוח האמנים המצליחים של המחר. עולם האמנות כיום הוא כה מגוון ורב גוני, עם שפע סגנונות, תחומים ואופני ביטוי שונים, עולם המתחדש ומתפתח כל הזמן – זאת בין היתר בזכות אמנים חדשים ופורצי דרך. לימודי אמנות מניחים את הבסיס והתשתית להמשך ההתפתחות וההתמקצעות של הסטודנטים היצירתיים והמוכשרים לקראת הפיכתם לאמנים פעילים. אמנות היא מקצוע שיש ללמוד ומסלול אקדמי מקצועי מאפשר ללא ספק את ההצלחה האמנותית והכלכלית בהמשך.

כמובן שיש חשיבות עליונה לכישרון ויצירתיות, אך בפועל בלא הסדר וההכוונה, לימודי התשתית והעבודה המעשית המעמיקה הקיימים במסגרת לימודי אמנות, קשה לצמוח ולהצליח כאמן, מסיבות שונות כגון חוסר מיקוד  ועד קושי להתנהל כלכלית ותפעולית בעולם האמנות. כאשר מסתכלים על האמנים הגדולים לאורך ההיסטוריה ובעיקר בעידן המודרני, לימודי אמנות הם מוטיב חוזר אשר אפשר לאמנים הללו – מכל תחומי האמנות והעשייה – לצמוח ולהצליח.

לא רק יישומים אמנותיים "קלאסיים"

מכך שתואר  באמנות מספק מגוון כלים שימושיים ורלבנטיים להצלחה בתור אמנים יוצרים, זהו תואר כל כך עשיר ומעשיר שהוא מהווה בסיס להצלחה ועבודה בשלל תחומים אחרים. יש דוגמאות יחסית רבות של בוגרי מסלולי אמנות אשר השתלבו ברמה הגבוהה ביותר בעולם מוצרי הצריכה, בתעשיית ההייטק ואפילו במשרות ניהול בכירות שעל פניו אין קשר בינן לבין האמנות במובן ה"קלאסי" של המילה.

לימודי אמנות כוללים הקניית השכלה על תולדות האמנות, קבלת הבנה היסטורית וטכנית על העולם המופלא והעשיר כל כך של האמנות בעולם. הלימודים מספקים כלים לניתוח אמנותי ויצירתי של היבטים שונים וכמובן כוללים התייחסות תיאורטית ומעשית רבה לעשייה, ליצירה ולאמנות במובן הכי טהור שלה. לכן תואר באמנות הוא כל כך שימושי, הוא משליך על המון תחומים אחרים בחיים ובאמת מאפשר להתפתח באופן החורג מהנורמה, להסתכל על דברים אחרת ולספק לתעשיות ותחומים שונים נקודת מבט רעננה והכרחית.

לסיכום: תואר באמנות הוא בהחלט תואר שיכול להיות שימושי. בין אם תחליטו להמשיך להתפתח כאמנים יוצרים, כעובדים בתעשיית האמנות והתרבות בישראל או בעולם או אפילו בתחומים אחרים לגמרי כמו בעולם הטכנולוגיה או המדיה, לימודי אמנות מעניקים בסיס, כלים וידע יקרים מפז.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות