קורס מחזאות

המחזאים של יוון העתיקה הינם המחזאים המוקדמים ביותר בספרות המערבית שיצירותיהם נשמרו. המחזות הללו  נכתבו במאה החמישית לפני הספירה עבור תחרות שנתית שנערכה באופן קבוע באתונה לכבוד האל דיוניסוס. המחזאים הידועים ביותר ביניהם הם: – אריסטופאנס אייסכילוס, סופוקלס ואוריפידס – מחזאים אלה יצרו תבניות דרמטיות קבועות שמקובלות עד היום בקרב מחזאים בעידן המודרני.

גם מחזאים בולטים בתקופות יותר מאוחרות השפיעו באופן יוצא דופן על עיצוב התרבות בכלל, והמחזות שלהם משמשים כמקור השראה ליצירות רבות גם מחוץ לעולם התיאטרון (בספרות, בקולנוע, באמנות פלסטית ועוד) בין המחזאים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר אפשר למנות את: ויליאם שייקספיר, אנטון צ'כוב,  מולייר, ברטולט ברכט, הנריק איבסן, ארתור מילר, יוג'ין אוניל, טנסי וויליאמס, ניל סיימון, הרולד פינטר, סמואל בקט, יוג'ין יונסקו ועוד

מחזה הינו צורת הבעה ספרותית שכיחה, הכוללת בדרך כלל שורות של דו-שיח או מונולוגים של שחקן בודד או של מספר דמויות ומיועדת בדרך כלל לבוא לביטוי אמנותי כהצגת תיאטרון.

ההבדל בין מחזאות לתסריטאות

ההבדל המהותי בין מחזאות לתסריטאות הוא במדיה, מחזאות מיועדת לעולם התיאטרון ואילו התסריטאות פניה מיועדות לתעשיית הקולנוע. ההבדלים הבסיסים ביניהם נובעים ממספר גורמים:

  • קהל – הצגות תיאטרון נערכות מול קהל ואילו סרטים מוקרנים בקולנוע או בטלוויזיה, הכתיבה עבור קהל חי שיושב מולך ומגיב היא שונה לחלוטין מאשר כתיבת תסריט.
  • מצלמה – השימוש במצלמה מאפשר לבמאי או לצלם ליצור זוויות צילום שונות (קלוז-אפ, מבט צפרדע, צילום פנורמי ועוד) ואילו בתיאטרון ההצגה ברוב המקרים מתקיימת בלוקיישן אחד שהוא הבמה כאשר הקהל יושב מולו.
  • זמן – במרבית המקרים אורך ההצגה נמשך בסביבות שעתיים, סרטים אורכים זמן דומה, אך בתסריטאות של סדרות טלוויזיה ניתן ליצור המשכיות שאינה ברת יישום בתיאטרון.

את שאר ההבדלים תמצאו בלימודי מחזאות או לימודי תסריטאות, תל אביב היא עיר התרבות והאמנות המרכזית בישראל ובה נמצאים מרבית בתי הספר לקולנוע, תיאטרון ואמנות.

מחזאות כאמנות

מחזה מורכב במרבית המקרים משורות של דו-שיח או מונולוגים של שחקן אחד או של מספר דמויות שונות, ומיועד בדרך כלל לבוא לביטוי אמנותי כהצגה על גבי במת התיאטרון. אם אתם חולמים להיות מחזאים, מנשר זה המקום בשבילכם. בית ספר לאמנויות, שנחשב למוביל בתחומי הקולנוע והמחזאות.

אם אתם מתעניינים במחזאות, ומחפשים קורס מחזאות מקצועי, ומתלבטים היכן כדאי ללמוד, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר, להגיע לקמפוס המדהים שלנו בתל אביב ולשוחח עם היועצים והסטודנטים שלנו. 'מנשר לאמנות' הינה מכללה ללימודי אומנות ועיצוב, מרכז תרבות פעיל, תוסס ופתוח הכולל גלריה לאמנות ואולם הקרנות המקיים כנסים, סימפוזיונים, הרצאות, הקרנות מיוחדות והצגות ניסיוניות במרכז תל-אביב. נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 03-6887090 או צרו איתנו קשר כאן.

קורס מחזאות
שינוי גודל גופנים
ניגודיות