צילומי חורף

אוהבים לצלם? חושבים על קורס צילום למתחילים כדי לרכוש ניסיון ובעיקר כדי לקבל כלים מתאימים שיוכלו לעזור לכם בהמשך? אם כן, בינתיים, מה דעתכם לנצל את החורף הנהדר שהגיע למחוזותינו ולצאת ליום צילום קצר? תוהים אילו לוקיישנים מעניינים יכולים להתאים לצילומי חורף? הנה, כמה רעיונות:

  1. יפו העתיקה – הנה לוקיישן מושלם לצילומי חורף, ולו בשל האוויר המיוחדת שבו. יפו העתיקה היא אזור תיירותי בולט מאד ולא בכדי. הסמטאות הצרות שבה, המבנים הישנים וגם התחושה שהזמן עצר בה מלכת, הופכים אותה ללוקיישן נהדר לצילום, ובמיוחד בחורף. אפשר להסתובב בין הסמטאות וגם להגיע לאזור הנמל. הים הסוער החורף, ספינות הדייגים שעוגנות במקום, האפרוריות שבשמיים… כל אלה ועוד הופכים את המקום כולו לדרמטי הרבה יותר. ואם אתם רוצים להוסיף עוד קצת לדרמטיות, עבדו את התמונות והפכו אותן לשחור לבן.
  2. החרמון ויישובי רמת הגולן – כשהשלג הראשון יורד על ההר וגם על היישובים שבסביבה, זוהי הזדמנות מצוינת לארוז את המצלמה ולעלות צפונה לרמת הגולן. בכל קורס צילום למתחילים לומדים, בין היתר, גם כיצד לצלם בתנאים מאתגרים. צילום בשלג יכול להיות כזה. אתם לא מוכרחים (ולפחות בשלב זה) להיות מקצוענים כדי להפיק תמונות יפהפיות של האזור כולו, ולו בזכות היופי עוצר הנשימה שבו. החרמון המושלם, פסגות ההרים האחרים שבאזור וגם הישובים עצמם שגגות בתיהם מתכסים בשלג והופכים כמעט לבלתי נראים.
  3. מדבר יהודה – יש במדבר קסם מיוחד מאד בחודשי החורף. הצבע החום היבש מתחלף במעט צמחייה ירוקה שמכסה חלקים שבו והנחלים זורמים במלוא העוצמה. מדבר יהודה מהווה לוקיישן נהדר לצילומי חורף, ובתנאי שבוחרים כמובן בנקודות השונות שניתן להגיע אליהן ברכב. אפשר לתפוס בדרך גם כמה שיטפונות לעיתים, המכסים דרכים שלמות והופכים את האזור למרהיב ביופיו. אם אתם בוחרים להגיע לשם, בדקו מראש האם הדרכים פתוחות ומהי הדרך הבטוחה ביותר לטייל באזור.
  4. הכנרת – אתם יכולים להגיע ממש על לשפת הכנרת באחד מהחופים או לצפות עליה ממקום גבוה יותר. כך או כך, הכנרת בחודשי החורף, היא לוקיישן מושלם לצילום. היא הופכת לאפורה מעט, סוערת בימים של רוחות חזקות ובעלת אופי קצת אחר. כדאי לכם לחפש אזורים נטושים יותר, פחות מסודרים, ולהגיע כמה שיותר אל שפת הכנרת. שם גם תוכלו לצלם את הצמחייה שבה וליהנות מזווית קצת שונה של צילום.
  5. ירושלים בחורף – העיר ירושלים היא יעד נהדר לצילום, ובמיוחד לאחר השלג. גם במהלך החורף עצמו, בימים שאינם מושלגים, נהנית העיר מקסם חורפי, שאפשר למצוא רק בה. כדאי להסתובב בין הסמטאות שבה, להגיע גם לאתרים הקדושים המוכרים שבה ולצלם גם את התושבים, עטופים במעילים ומחזיקים מטריות צבעוניות ביד כדי להסתתר מפני הגשם.

ישנם לא מעט לוקיישנים נהדרים לצילומי חורף. בחרו אחד מהם או יותר, וצאו ליום צילומים עם תפאורה מושלמת ולא מעט מקורות להשראה!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות