מה לומדים במסלול תואר באומנות?

תחום האומנות של היום הנו נרחב ביותר, ומכיל אינספור תת-תחומים וז'אנרים המתכתבים זה עם זה ומשפיעים זה על זה. בכדי להתמקצע בתחום זה ולהפוך להיות אומנים מן השורה הראשונה, שיצירתם תלויה על הקירות הנחשבים ביותר, במוזיאונים החשובים ביותר, ראשית יש ללמוד לקראת תואר באומנות, וחשוב ללמוד באחד מבתי הספר המתמחים בלימודי אומנות, ומקנים לתלמידיהם ידע, כלים ודריסת רגל לתחום.

אחד מבתי הספר הידועים כיום לאומנות הנו בית הספר 'מנשר', אשר התפתח רבות בשנים האחרונות. 'מנשר' מציע מגוון נרחב של לימודי אומנויות שונים. אחד מהם הוא תואר ראשון באמנות.

לצד העובדה כי מדובר באחד התארים האיכותיים ביותר כיום, נשאלת השאלה – מה הוא מציע בפועל? מה לומדים במשך ארבע שנים? בדיוק על כך, ועל שאלות אחרות, נענה במאמר שלפניכם.

הרגליים בעבר, הפנים אל העתיד

לימודי אומנות במנשר נעים בין העבר, ההווה והעתיד. תכני התואר השונים מעניקים לתלמידים את ערכי היסוד שלפיהם יצרו וצרכו אמנות במאות הקודמות, ערכים שהתפתחו בצורה איטית מימי קדם ועד סוף המאה ה- 19, והואצו במשך המאה ה- 20. תלמידי 'מנשר' ילמדו הן את הצד התיאורטי והן את הצד המעשי של תקופות אלו

לצד ערכים אלו (שאגב משתנים ומתפתחים גם היום), הסטודנטים זוכים ללמוד את כלי האמנות החדשניים, בעיקר – האמצעים הדיגיטליים והטכנולוגיים העומדים לרשותם. במקביל, הקורסים מאפשרים לדון בתפיסות האומנות החדישות וההתפתחויות הצפויות בתחום זה.

להסתכל על התמונה מכל הכיוונים

במסלול תואר באומנות במנשר, התלמידים זוכים ללמוד את ערכי היסוד, הכוללים בין היתר כתם, קו, נפח, קומפוזיציה,  חלל, מרחב, אור וצל; ולצד אלו, מושגים באמנות וסוגים שונים של יצירות אמנות, החל מציורי טבע דומם וציורי דיוקן, דרך פופ-ארט ואמנות מודרנית וכלה בתפיסה חזותית עכשווית (פוסט מודרנית), ואף אוצרות.

בנוסף לאלו, תלמידי תואר באומנות יוכלו ללמוד על סוגי אמנות שונים, והיחסים שלהם עם התרבות האזורית והמקומית . בין היתר, הם יוכלו ללמוד על אמנות מיסטית, תרבות המזרח, אמנות פוליטית וחברתית, לימודי מגדר והשפעות הדדיות בין המרכז לפריפריה.

לימודים עיוניים לצד לימודים מעשיים

כמו תחומי אומנויות אחרים, כך גם תואר באומנות דורש ניסיון מעשי לצד ידע תיאורטי ועיוני. לשם כך, תוכנית הלימודים בתואר באומנות כוללת, לצד קורסים תיאורטיים ומבואות, מירב של סדנאות ושיעורים מעשיים. קורסים אלו הינם שנתיים ונערכים עם סילבוס מסודר המתקדם משבוע לשבוע הן בטכניקות הנלמדות והן בתפיסת היצירה.

בכל אחד מן הקורסים המעשיים, הסטודנטים זוכים לקבל משוב אודות עבודתם, גם ביחס לעצמם, גם ביחס לנושא הנלמד וגם בהשוואה לחבריהם הסטודנטים האחרים. צורת לימוד זו מאפשרת להם התפתחות ושיפור מתמידים.

בנוסף לכך, המרצים בבית הספר הינם אמנים ידועים ועצם המפגש וההיכרות איתם הינה חוויה.

מגוון עצום של קורסים ושיעורים

תואר באומנות של בית הספר מנשר מציע לסטודנטים מגוון נרחב של קורסים, חלקם חובה וחלקם מאפשרים בחירה, בהתאם להעדפות של הסטודנט. בין היתר, קורסים אלו כוללים יסודות ציור, יסודות רישום, קורסים מתחילים ומתקדמים בפיסול, אמנות בעת העתיקה והחדשה, טכניקות ושפה באומנות, מהפיכות המידע ביחס לדימוי, תרבות עכשווית, אומנות ישראלית, תיאוריות עכשוויות ועוד.

כמו כן, לימודי אומנות במנשר כוללים קורסים בסוגי אומנות מקבילים, כגון צילום, איור, עיצוב, וידאו-ארט, מיצג, אומנות ממוחשבת ועוד. כל אלו, מעניקים לסטודנט ארגז כלים עשיר, המאפשר לו לסלול את דרכו בתחום האומנות ולפענח מהו הסגנון המתאים לו ומהו הקול האישי שלו.

מדוע תואר באומנות במנשר הוא משתלם?

בית הספר לאמנות מנשר הנמצא במרכז תל אביב, הנו אחד מבתי הספר המובילים לאומנויות בארץ. בית ספר 'מנשר' מציע מגוון נרחב של קורסים וכלים, מהם יכול הסטודנט ללקט את המתאימים לו ביותר, להתאים את המערכת ללוח הזמנים האישי, לבחור קורסים ממחלקות אחרות, ולהתנסות בכל סוגי היצירה. בקיצור – מאתגר וחוויה לכל החיים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות