תערוכת בוגרים מנשר 2019

גרפיקה ממוחשבת – העתיד כבר כאן

גרפיקה ממוחשבת, אם ננסה להסביר זאת בקצרה, היא היכולת לייצר אלמנטים גרפיים וויזואלים (באופן ממוחשב כמובן). מעצבים גרפיים עומדים לשירותיהם של עסקים במגוון תחומים, חברות וכמובן ממלאים תפקיד חשוב בכל הקשור לעולם הקולנוע. לא, לא רק בסרטים מצויירים!

בעבר, אם היו רוצים לצלם סצנה המאופיינת בגשם שוטף, היו שתי אופציות. הראשונה היא לצלם את אותה סצנה בגשם אמיתי והאופציה השנייה היא לצלם את הסרט בתוך אולפן שבו, באמצעים לוגיסטיים כאלו ואחרים, מורידים גשם מלאכותי. כך או כך מדובר במשימה לא פשוטה אשר דורשת מהבמאי ומהשחקנים להתמודד עם מצבים, איך לומר… מעניינים.

אז בכדי להפוך את חייהם של הצוות המשתתף בבימוי והצילום וכן לשחקנים בסרט, לפשוטים יותר, החל שימוש נרחב בגרפיקה ממוחשבת בסרטים לצורך מטרות שונות מהפשוטה ביותר כמו תיקון פריים או הוספת אפקט פשוט ועד ליצירת עולמות שלמים המיוצרים על ידי גרפיקאים מומחים, באופן מלאכותי.

נפלאותיה של הגרפיקה הממוחשבת  ותרומתה לקולנוע

בעזרת הידע המתאים והתוכנות המתאימות ניתן ליצור אפקטים שונים בסרטי הקולנוע באופן שבו לא יהיה ניתן להבחין אם מדובר בעבודת גרפיקה או באלמנט מציאותי. כך למשל ניתן 'ליצור' שמיים אפורים וגשם זלעפות גם אם במציאות הסצנה צולמה ביום קיץ חם. ניתן ליצור תפאורה מלאכותית שבה יראה כאילו גיבור הסרט מסתובב לו בג'ונגל עבות כאשר למעשה הסצנה צולמה בתוך אולפן סגור. וזוהי רק טעימה על קצה המזלג מכל אותן נפלאות שגרפיקאי יכול לתרום לסרט קולנוע.

הגרפיקה הממוחשבת חיונית לקולנוע פשוט משום שהיא מאפשרת ליוצריו של הסרט יכולת שליטה מושלמת בכל פריים בסרט, אופציה ליצור סצנות אשר לא היו יכולות להתקיים במציאות, ליצור תפאורה של כל מקום (אמייתי או דמיוני) , ולתת למידת הדמיון והיצירתיות שלהם להיות הדבר היחיד שמגביל אותם.

אז מאיפה מתחילים?

מכללת מנשר מציעה ללומדים בה מגוון מסלולי לימודים הכוללים לימודים מקצועיים לצד לימודים אקדמיים, בקבוצות קטנות ואיכותיות. בוגרי המכללה זכו להציג את יצירותיהם השונות בפסטיבלים ברחבי העולם וכן בוגרי המכללה ממלאים תפקידי מפתח בשוק המקצועי בישראל.

בין תחומי הלימוד במכללה ניתן למצוא לימודי צילום, לימודי אנימציה, לימודי תקשורת חזותית וכמובן לימודי גרפיקה ממוחשבת.

למה דווקא גרפיקה ממוחשבת

לימודי תעודה עיצוב גרפי במכללת מנשר נותנים לתלמיד את הכלים המקצועיים ביותר על מנת לתפוס מקום של כבוד בצמרת אחד התחומים החמים ביותר כיום. הרי גם א םזה קורה פעמים רבות בהיסח הדעת ואיננו מקדישים לכך את תשומת הלב, הגרפיקה הממוחשבת תופסת חלק רב בחיינו. גרפיקאים הם חלק פעיל ואף עיקרי בהפקת פרסומות, שלטי חוצות, ביצירת מודלים ותכנונים דו מימדיים או תלת מימדיים עבור מוצרים ואלמנטים שונים, סרטי קולנוע ועוד מגוון עצום של תחומים שקצרה הירעה מלפרט את כולם.

מה לומדים?

בשלב ראשון ילמדו עקרונות עיצוביים ומושגים חשובים שיהוו בסיס איתן ואבן דרך הכרחית עבור הלימודים המעשיים של תוכנות הגרפיקה השונות. בשלב הבא יחלו הלימודים המעשיים של תוכנות שונות מעולם הגרפיקה. תחום הגרפיקה הוא תחום רחב ועשיר אשר כולל בתוכו הרבה יותר מתוכנת ה'פוטושופ' שאת שמה אנו שומעים באופן קבוע. רגע, שלא תבינו לא נכון, אין ספק כי כבודה במקומו מונח אך ישנן עוד תוכנות רבות המיועדות למלא ייעודים שונים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות