קורסי צילום
כניסת סטודנטים
03-6887090

קורסי צילום במנשר - ללמוד צילום לעומק

חולמים להיות צלמים? רוצים ללמוד כיצד לנצל נכון את היכולות המתקדמות של המצלמה המקצועית? מחפשים מסגרת לימודית, שתספק לכם כלים חשובים וגם תחשוף אתכם אל תחום הצילום באופן מעמיק? מכללת מנשר מעמידה לרשותכם אפשרויות שונות של קורסי צילום, אותם מעבירים צלמים מובילים בתחומם.

קורסי הצילום של מכללת מנשר הם הכתובת המתאימה לכם. בין אם זה קורס צילום למתחילים, קורס למתקדמים, סדנת צילום קצרה או מסלול לימודי דו-שנתי, כל אחת מהאפשרויות האלו היא הזדמנות עבורכם ללמוד על עולם הצילום ולממש את היכולת האישית שלכם באמצעות המצלמה שברשותכם.

אנחנו מציעים מגוון קורסי צילום - הקורסים המקיפים ביותר בתחומם !! ניתן להרשם לקורס אחד או למספר קורסים במקביל - הרשמה ליותר מקורס אחד מזכה בהנחה. בסיום השנה יוצעו לבוגרים קורסים מתקדמים או אפשרות להשתלב במסלול הלימודים המלא לתואר ראשון.
קורסי הערב שלנו שווים בתוכנם, באינטנסיביות, ברמה ובניקוד - לאלה הנלמדים במסלול המלא, ולסטודנטים שיעברו למסלול הלימודים המלא - יוכרו כל הקורסים וכל נקודות זכות שנצברו עבורם.

 


 

קורסי הצילום שייפתחו במועד הלימודים הקרוב:

 
 
 
 
 
 
   

 

על קורסי הצילום:

צילום אישי-מתחילים ומתקדמים

קורס צילום של 13 מפגשים.

קורס 'צילום אישי' הינו קורס יסוד בלימוד השפה הצילומית. הקורס עוסק בלימוד והפנמת השפה הצילומית על מרכיביה, בגיבוש ובפיתוח שפה יצירתית-צילומית אישית כיוצרים. הקורס חושף את המשתתפים אל עולם הצילום באופן מעמיק ע"י יצירה וניתוח של הפן האמנותי בצילום.

 

Etzion 02  Liat Cohen 02  Liat Cohen 03
צילום: עציון הדסי                              צילום: ליאת כהן                                 צילום: ליאת כהן

 

למידע נוסף ופירוט מבנה הקורס

 


 

קורס יסודות הצילום - מתחילים ומתקדמים

קורס צילום מעשי זה, וכפי שניתן להסיק משמו, מאפשר לסטודנטים הלוקחים בו חלק לקבל כלים טכניים חשובים הנדרשים לכל צלם, המעוניין להתמקד בכל מה שמתרחש בחוץ ולתעד זאת בעזרת מצלמתו. במסגרת סדנת צילום זו בוחנים הסטודנטים את הצילום המופשט, את הצילום החברתי, את צילום האירועים ועוד. הם בוחנים את העדשה, את החצובה ואת האלמנטים האחרים המהווים חלק בלתי נפרד מהכלים בהם משתמש הצלם.

 

ZMP 1297       тахана мерказит 060
צילום: ציון מארק                                                            צילום: סרגיי לוסק

 

למידע נוסף ופירוט מבנה הקורס

 


 

צילום סטודיו - מתחילים ומתקדמים

מתוך מגוון של סדנאות צילום המוצעות במכללה, תוכלו אתם, חובבי הצילום, לבחור גם בסדנת צילום סטודיו, סדנה מעשית בצילום מקצועי, הכוללת צילום בחלל סגור וניטרלי (סטודיו) ובוחנת לעומק אספקטים שונים של התחום. כמו, הרקע, האור, הצבע, הפרספקטיבה ועוד.

 

 סטודיו         מראה
צילום סטודיו                                                               צילום: נטלי יששכרי וירדן כ"ץ

 

למידע נוסף ופירוט מבנה הקורס

 


 

קורסי תוכנות - פוטושופ ואילוסטרייטור

פוטושופ היא תכנה גראפית לעיצוב ועיבוד תמונה. במהלך הסמסטר הראשון נכיר את כלי הבחירה והגזירה של פוטושופ, חותמת הגומי וכלי הריטוש. נלמד כיצד לעבוד בשכבות ומסיכות, להשתמש באפקטים ומהי סגירת קבצים והבאה לדפוס. הסמסטר השני יוקדש ללימודי תכנת  אילוסטרטור. תוכנה זו  היא הכלי הבסיסי לעיצוב טקסט על גבי תמונה ומכאן כל האפשרויות ליצירת: כרזות, מודעות, לוגו וסמל.  זוהי תוכנה (וקטורית) שמשמת בסיס לטיפול בטקסט לכל עולם העיצוב, הן על נייר והן האינטרנטי. במהלך הסמסטר נכיר את כלי השינוי (transformation), ונלמד לעבוד עם מלל, צבעים, שקיפויות, שכבות (layers), אפקטים ופילטרים. נגיע עד הפקת פלט והבאה לדפוס.
כל השיעורים מתקיימים בכיתת מחשבים ובשיעורים עצמם יתבצע תירגול מודרך של החומר הנלמד.

 

 

אודרי2          האונייה2
צילום: אודרי ששון                                                              
צילום: ליאור יורפסט

 

למידע נוסף ופירוט מבנה הקורס

 


 

קורס צילום יוצר - מתקדמים

קורס צילום שנתי מקיף ומעמיק של 26 מפגשים. 
קורס זה הוא קורס המשך ללימודי השפה הצילומית והצילום האישי היצירתי. הקורס עוסק בניתוח ולימוד השפה הצילומית מתוך כוונה להכיר לעומק, לשכלל ולדייק את אמצעי ההבעה המגוונים העומדים לרשות הצלם האמנותי. קורס זה, במתכונת של קורס הנחיה יעסוק בנושאים כגון: עבודה עם ומול יצירות אמנות קיימות, יצירה חדשה המבוססת על המקור ומשנה אותו, מהות המתח והקשר שבין ציור לצילום, כיצד לבנות דרמה ועומק ע"י חיבור של סיפור לדימוי וכיצד לייצר ביוגרפיות אמיתיות ושקריות. הלימוד בקורס מגוון ומתבסס על הרצאות הכוללות צפייה וניתוח של עבודות צילום מראשית הצילום ועד לתקופתנו, התנסות במשימות ותרגילי צילום וביקורת וכן ביקור מודרך בתערוכת צילום. היקפו של הקורס מאפשר עיסוק מעמיק ורחב בצילום היוצר.

 


 

צילום שטח ועיתונות - מתקדמים

קורס צילום מרתק ויחיד מסוגו בארץ. קורס צילום שטח ועיתונות הינו קורס המשך לקורס יסודות צילום החוץ הנלמד במנשר.במסגרת קורס זה בוחנים המשתתפים את המרחב הפרטי והציבורי, נחשפים לצילום העיתונות החדשותי ובודקים את היסודות המרכזיים שלו. הקורס מתמקד בהיבט העיתונאי של פעולת הצילום: כיצד מתכנן צלם עיתונות את פעולתו ? להיכן הוא הולך ע"מ לאסוף חומרים המתאימים לפרסום עיתונאי וכיצד הוא מתנהל בשטח. הקורס משלב יציאות מודרכות לצילום בשטח וספציפית במרחבים בהם קיים עניין עיתונאי, לצד הרצאות ושיעורי ביקורות.

 

אייל אגיבייב   סימה לנדא
צילום: אייל אגיבייב                                                     צילום: סימה לנדא

 


 

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב