לימודי צילום – יום מרוכז ויום תרגול לבני/ות 35+

שנת הלימודים 2021-2020

מידע על תכנית לימודי צילום – המשולש 35+

(יום מרוכז של 3 קורסים לבני/ות 35+)

שנת הלימודים תשפ"א 2020-2021 מתחילה בסוף אוקטובר

תכנית הלימודים 35+ במנשר נועדה לתת מענה למי שאין להם הזמן או היכולת להיכנס למערכת לימודים מלאה של 3 ימים בשבוע במשך היום – אך עדיין רוצים את הגישה האמנותית, עניינית ומקצועית של 'מנשר'. הקורסים הנלמדים במסלול 35+ שווים בתוכנם, באינטנסיביות, ברמה ובניקוד – לאלה הנלמדים במסלול המלא. התוכנית היא לשנה (2 סמסטרים).

התוכנית מבוססת על יום לימודים אחד בשבוע (יום א') – 9:30 עד 18:00 שבו יערכו 3 קורסים כמפורט בהמשך

ניתן להוסיף יום תרגול (יום ה') הכולל סטודיו וציוד (ללא תשלום), תרגול פוטושופ בחלל הפתוח (ללא תשלום), וקורס תולדות צילום (במחיר נוסף – 1500 ₪)

בסוף התוכנית תערך תערוכת מבחר עבודות בחלל מרכזי ב'מנשר' (לא בגלריה)

עלות התוכנית למי שנרשם עד סוף יולי – 12,180 ₪ ללא תוספת מע"מ

ניתן לקבוע ראיון התאמה לפני ההרשמה, בעלות של 200 ₪ (שיופחתו משכ"ל)

שימו לב – מספר המקומות בתכנית מוגבל, ולכן מומלץ להקדים להירשם

SHACHAR AFEK WEBצילום: שחר אפק, צילום ומיצב תלת מימד

הקורסים:

יסודות צילום סטודיו – 3 ש"ש, 26 מפגשים

קורס צילום מקצועי בצילום מתוכנן. צילום בחלל סגור וניטרלי, תאורה חמה ופלשים, רפלקטורים ומרככים. תרגילי יסוד על ההבדל בין כדור וקובייה, ומכאן לטבע דומם, קומפזיציות של חפצים, פורטרטים, גוף, בגד וכו'.

הקורס יתמקד ביסודות טכניים: מדידת אור, כיצד מייצרים לבן אפור ושחור, כיצד מעלימים צללים וכו', וכן במשמעות של כל תזוזה בפריים של אובייקטים או תאורות.

מועד: ימי ראשון 09:30-12:00

מנחה: בועז לביא. צלם מסחרי ואמן. תערוכת יחיד: מוז' ר"ג, 09. קבוצתיות נבחרות: ניסוי כלים' ת"א 08. 'הפירמידה, חיפה 08. צלום מסחרי למגזין 'דרך האוכל', 'חיים אחרים', 'עכבר ת"א'. בוגר 'מנשר' 07.

BOAZ LAVI WEBצילום סטודיו: בועז לביא, בוגר מנשר

יסודות צילום ושפה – 3 ש"ש, 26 מפגשים

הקורס יעסוק ביסודות השפה המיוחדת של הצילום, תוך התמקדות במתרחש ברחוב, בעיר, בנוף; וגם בהיבט החוויתי והאישי. במהלך הקורס ירכשו הסטודנטים ידע טכני בהפעלת המצלמה בתנאים המאפיינים: רחוב, שדרה ושדה הפתוח – כמו גם מקומות ציבוריים סגורים ובבית פנימה.

סמ' א': בניינים ורחובות, כיכרות ונמלים, נושא ורקע, זווית ופרספקטיבה, אור וצל, קומפוזיציה, תחבורה ותנועה, תפיסת הרגע, אנשים, דמויות, בעלי חיים, שיגרה.

מבחינה טכנית יתרכז הסמ' הראשון במדידת אור, מיקוד ואורך מוקד, מהירות, תוכנות במצלמה ועוד.

סמ' ב' יפגיש את הסטודנטים עם הצד האישי והאמנותי של המדיום. כיצד להתבונן בעולם, מתי לעצור אותו על מנת לייצר דימוי צילומי שעונה לכוונות, מהי המשמעות של הבעות פנים, מהי המשמעות של מחוות גוף, מהי המשמעות של יחסים כאשר הם מוקפאים לחלקיק שניה מכריע.

תרגילים לדוגמא: צילומי פנים בית, משפחה, דיוקן עצמי וזהות עצמית, צילום חפצים ומשמעותם, וכו'.

מועד: ימי ראשון 12:30-15:00 הקורס משלב יציאות לצילום.

מנחה: גידי (גדעון) בועז. צלם ארכיטקטורה ואירועים בסטילס + וידאו. לקוחות פרטיים ועסקיים בארץ ובחו"ל, מגזינים נבחרים סאן, בנין ודיור, דיילי טלגרף ועוד. במאי ומפיק סרטי תעודה בניו יורק, 2 תערוכות יחד בסן פרנציסקו, פרסים בזמן הלימודים וגם לאחר מכן.

ILAN CARMI WEBצילום: אילן כרמי, בוגר מנשר, מתוך סדרת 'בין השמשות'

יסודות עיבוד דיגיטלי – 3 ש"ש, 26 מפגשים

השיעורים יתקיימו בכיתת מחשבים.

הפוטושופ היא תכנה גראפית לעיצוב ועיבוד תמונה. במהלך סמ' א' נכיר את כלי הבחירה והגזירה של פוטושופ, תיקוני צבע, בהירות, גוון, רוויה וכו', וכן כלים יותר מתקדמים כ: חותמת הגומי, כלי ריטוש אחרים, עבודה בשכבות ומסיכות, אפקטים, סגירת קבצים והבאה לדפוס. בסמ' ב' נלמד לטפל בקבצי raw: הפיכתם לקבצי פוטושופ, ניהול קבצים להדפסה, עיבוד מתקדם, אוטומציה, לייטרום, כלים וקטורים ועוד.

מועד: ימי ראשון בשעות 15:30-18:00

מנחה: עדו ערן. צלם ומאסטר בעיבוד והדפסה דיגיטלית. רכז המחלקה לצילום ב 'מנשר' ומנהל המעבדה הדיגיטלית. מתמחה בעיבוד דיגיטלי, הבאה לדפוס וניהול צבע. תערוכות קבוצתיות: הגלריה החדשה, ירושלים (10), פרוגרס י-ם (06), סדנאות ההדפס י-ם (06). בוגר מוסררה 06.

SAI 1 WEB
SAI 2 WEB

עבודות פוטושופ: סאי לוי, ליאת אלבלינג

*ייתכנו שינויים

תקנון מנשר

התקנון מופיע באתר 'מנשר' מגדיר ומפרט את מדיניות המכללה בכל הנושאים הקשורים ללימודים, הרשמה והחזרים כספיים במקרה של ביטול (לפני או במהלך) הלימודים.

התקנון מחייב מרגע התשלום הראשון עבור התוכנית – גם אם התשלום נעשה טלפונית.

כתובת: דוד חכמי 18, תל אביב

טלפון: 03-6887090, שלוחה 0

שינוי גודל גופנים
ניגודיות