אני רוצה ללמוד צילום – תואר או קורס?

תמיד אמרו לך שיש לך "עין טובה" ונשמה של אמן?

המצלמה מאז ומעולם היתה החברה הטובה ביותר שלך?

כבר מגיל צעיר הופנטת על ידי משחקי אור וצל?

עד כה קינאת בעדי ברקן ובריצ'רד קורי, צלם הנשיונל ג'יאוגרפיק הנודע?

עכשיו זה כל זה אפשרי עבורך, נותר לך רק להחליט איזו מתכונת לימודית תתאים לך, לימודי תעודה או לימודים לתואר.

שתי השאלות הגדולות שתנחנה אותך בבחירה איזה ממסלולי הלימוד מתאים לך יותר הן:

מה היא מטרת הלימוד ומה הוא טווח הזמן העומד לרשותך לצורך ההשקעה בלימודי הצילום.

קורסי צילום בסדנאות השונות כלימודי תעודה – למי הם מתאימים?

מסלולי קורסי צילום במסגרת לימודי היום או הערב של מכללת מנשר מיועדים לכל מי שרוצה להרחיב את השכלתו בנושא הצילום ולהתנסות בפרקטיקה מעשית (פחות תיאוריה, יותר התנסות בצילום על צדדיו השונים), ואין לו את הזמן הנדרש ללימוד קונבנציונלי לתואר במשך ארבע שנות לימודים. סדנאות הלימוד השונות במכללה מתמקדות בנושאים ספציפיים ולרוב, נקודת הכובד בהן היא מעשית ולא תיאורטית:

  • סדנת צילום יוצר – סדנת צילום בת 26 מפגשים, בכל יום שלישי בין השעות 18:30-21:00. הסדנה מפגישה את הלומדים בה עם הפן היצירתי של הצילום האומנותי (השימוש בהבעות פנים, השפה הצילומית ועוד).
  • סדנת צילום סטודיו – קורס בן 26 מפגשים שבועיים, בימי שלישי, בין השעות 18:30 ל-21:00, הבוחן לעומק אספקטים של צילומים המתקיימים בחלל סגור ומבודד (סטודיו) כשימוש ברקע, זוויות תאורה, קומפוזיציית צבעים, פרספקטיבה ועוד.
  • סדנת צילום חוץ ומעשי – קורס צילום מעשי בן 26 מפגשים המתקיים לסירוגין בימי חמישי (בשעות 18:30-21:00) או בימי שישי (אחת לשבועיים) בין השעות 09:30 ו-12:00. הקורס מעניק ללומדים את הכלים הטכניים החשובים אשר כל צלם נזקק להם (כחצובה, סוגי העדשות השונות ועוד). במסגרת סדנת צילום זו נפגשים הסטודנטים עם הצילום המופשט, בצילום החברתי, צילום האירועים וכד'. הם בוחנים את העדשה, את החצובה ואת האלמנטים האחרים המהווים חלק בלתי נפרד מהכלים בהם משתמש הצלם.
  • קורס צילום שטח ועיתונות לתלמידים מתקדמים – סדנת לימוד מעשית בת 26 מפגשים, אשר מתקיימת לסירוגין בימי חמישי (בשעות 18:30-21:00) או בימי שישי (אחת לשבועיים) בין השעות 09:30 ו-12:00. הסדנה משלבת לימודים תיאורטיים (הרצאות במכללה) ומעשיים (יציאה לצילומי שטח) וחושפת את הלומדים בה לצילום החדשותי העיתונאי במרחב הציבורי, תוך כדי חקירת היסודות המרכזיים המרכיבים אותו.

לימודי צילום לתואר – למי הם מתאימים?

לימודי צילום לתואר מיעודים למי שרואה בצילום דרך חיים, אמצעי לבטא את עצמו, או מקור הכנסה עתידי, ורוצה ללמוד גם את הרובד התיאורטי אשר מצוי מתחת לצילום המעשי.

לימודי צילום לתואר במכללת מנשר חושפת את התלמידים הלומדים בה לרמות התיאורטיות והמעשיות של סוגי הצילום השונים (צילום אמנותי, צילומי פרסום ואופנה, צילום סטודיו, צילם עיתונות וכן הלאה). לצד לימודי הצילום הסטנדרטיים, במסגרת המסלול האקדמי הארבע-שנתית לקבלת התואר בצילום, מאפשרת המכללה לתלמידים להתנסות בכלים המסייעים ש"מסביב" לצילום, כלימודי פוטושופ, וידיאו ארט ועריכה בתוכנת פרמייר. מרבית הלומדים בוחרים במסלול הלימודים האקדמי לתואר B.A בשילוב האו"פ, כחלק מתכנית הלימודים הארבע-שנתית לצורך קבלת התואר בצילום.

לסיכום:

בין אם בחרת בתוכנית לימודי צילום לתואר או במסגרת קורס צילום, במכללת מנשר לאמנות תקבל את הכלים הטובים והמועילים ביותר, אשר יסייעו לך להעמיק את הידע שלך בסוגי הצילום השונים ולבסס את עתידך בתחום.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות