גלריית מנשר
כניסת סטודנטים
03-6887090

GATEWAY
תערוכת יחיד - אלינור סלומון
אוצרת: עדיה פורת
פתיחה: יום ה' 12.04.2018
נעילה: יום ו' 11.05.2018

עבודתה של אלינור סלומון עוסקת בדימוי הדיגיטלי, בדרכי ראיה עכשוויות ובאי וודאות; 
סלומון אוספת דימויים, מעבדת אותם ומעלה אותם לדרגת דימוי עילאי, נוצץ, מקודש.
בתערוכה Gateway  היא פותחת שער לדימוי המטושטש (The Blur Image), הלא-ברור, הנמוך, המעורפל, בעל הרזולוציה הנמוכה, המפוקסל.

gate3 orange Elinor Salomon

סלומון מתעכבת על תופעה שהיא תופעת מעבר, דימוי ביניים שיוצר אי נחת והמתנה קצרת רוח להתחלפותו בדבר האמיתי, כלומר - הדימוי הנכון, הדשן, העשיר, בעל הרזולוציה הגבוהה.
סלומון מתעכבת על המטושטש, שואלת על טיבו, על השפה האסתטית שלו, על המתח שבו הוא מתקיים, על המערך הפוליטי שיצר אותו ומקיים אותו.

temple green Elinor Salomon

הדימוי הוא איטי – ומשמש שער דרכו אמור להיכנס המשתמש. הדימוי הזה יוצר שהות, המתנה, ציפייה, תשוקה לחצות אותו, תשוקה לדימוי ברור, תשוקה להגיע מעבר לו.
מהירות הפעולה לה אנו רגילים, תובעת דימוי חד ומפוקסל, אך סלומון מציעה להישאר במרחב האיטי. לא למהר לחצות אותו. לחפש וגלות את האסתטיקה שלו.
לדבריה של החוקרת דורין מנדל: הדימוי המטושטש מחפש כניסה, הדימוי חושש שלא להופיע, להתפספס מפני העין האנושית או הבלתי אנושית. הוא האפשרות, הפוטנציאל, המרווח.
סלומון בונה מקדש לדימוי האיטי, המטושטש, הדל, כמנסה לחולל סדרת טקסים דרכה תוכל למצוא את השער המוביל ליציאה מתוך "עולם המחשבות המתועשות", לנפילה מהעולם הזה אל תוך ריאליזם אחר.

gate1 gradient Elinor Salomon

רח' דוד חכמי 18, תל אביב
טלפון 03-6887090
שעות פתיחה: א-ה, 11:00-19:00
שישי: 11:00-14:00

 


 

נעילה: יום שישי 11.5.18

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב