גלריית מנשר
כניסת סטודנטים
03-6887090

דני קרמן – בין הרגע לאורך הטווח

פתיחה: 10 מאי 2007
דני קרמן – בין הרגע לאורך הטווח

דני קרמן הינו מאייר מוכר וידוע בנוף הישראלי שנים רבות. מזמן לא הוצגו עבודותיו בתערוכה גדולה.
למרות הסקרנות לראות את מכלול העבודה, לא תהיה זו תערוכה רטרוספקטיבית אלא פוקוס על האיור הפוליטי חברתי שנעשה בעיקר לעיתונות. קרמן, במקביל לכמה מאיירים בודדים בעולם, היה מחלוצי האיור שאיננו קריקטורה, איור שאיננו מחויב לדעת הכותב (אף על פי שלרוב היה צמוד למאמרי מערכת), איור שמחויב בעיקר לערכי ציור בסיסיים כגון: קו, כתם, קומפוזיציה וכו', איור שהודבק לו הכינוי אופ-אד.
דני קרמן איננו מגדיר זאת כאמנות גבוהה, ציור נטו, מוצר סחיר בגלריה או שמקומו על קירות המוזיאון. קרמן חי בשלום עם הידיעה ששדה הפעולה העיקרי של עבודותיו הינם דפי העיתון או הספרים למיניהם, שההקשר לידיעה, לדעה, לקונקרטי – הם מאבני היסוד של עבודותיו.
אנחנו, האוצרים של התערוכה מנסים להדגיש כאן את האפשרות האמנותית – את מגוון הטכניקות, חידושי השפה, יכולות הרישום הגבוהות, המימד האבסטרקטי, ההקשרים בין העבודות שאינם הקשרים של תוכן פוליטי. אנחנו מחפשים דרך אחרת להסתכל על איור ועל דני קרמן. אנחנו מאמינים שהקיבוץ של העבודות והדגשת מוטיבים ארוכי נשימה, השוואת דרך הטיפול בהם, והניסיון לעצב תפיסה כוללנית - ויזואלית – באשר ל'מצב' – תעלה נקודת שכל מתבונן או מי שקרוב לתחום האמנות יגלו בהם ענין – מצב חדש, דני קרמן אחר.

 

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב