גלריית מנשר
כניסת סטודנטים
03-6887090

אסי משולם - מוראג יהודית רובננקו - תם תומר גולדברג
אוצרת: מיטל רז

 

התערוכה זמן וודו מבקשת להניח את האצבע על רוח חדשה המנשבת על פניה של האמנות, דרך נקודת מבטם של שלושת האמנים- אסי משולם, תם תומר גולדברג ומוראג רובננקו.

חזרתה של הדת לאמנות היא אחת הסוגיות הבוערות בעשור האחרון בשיח האמנותי, כמו גם התרבותי, הפילוסופי והסוציולוגי. נדמה כי עם ההכרזה על מות האמנות, מות המטאפיזיקה והרבה אחרי מות האלוהים, אמנים רבים זונחים את הצורה וחוזרים אל התוכן, אל הרגש ואל הנשגב. החופש המוחלט שחווה האמנות לאחר מותה, מיתרגם לחופש דתי, רוחני ומוסרי. הכל מותר והכל אפשרי. איקונוגרפיה יהודית- נוצרית נשזרת בסמלים פאגאניים, רעיונות ניו- אייג' ואיזוטריה- כל האלמנטים הללו מתערבבים זה בזה ומותכים לידי צורה חדשה של יצירה ואמונה.

בתערוכה כל אחד מהאמנים יוצר מערכת פרטית של מיתוסים ופולחנים, סוג של טקס וודו אמנותי, ויחד הם בונים חלל המקדש את הטומאה ואת הבזות- שתי קטגוריות המתאפיינות בגבוליות, בכאוס ובחוסר סדר- ממש כמו "האמנות הדתית החדשה", שמחפשת את מקומה ואת הגדרתה: אסי משולם עם מסדר הטומאה ומנהיגו רועכם, תם גולדברג בהפיכתו את המנהגים היהודיים למעשה כשפים פאגאני- מיסטי, שעיקרם ריטואלים של מוות, ומוראג רובננקו, שמתפקדת במיצג ובעבודת הפיסול שלה כמעין כוהנת דת ואם גדולה, שעושה שימוש טקסי בחומרים בזויים כמו שתן ושומן חזיר.

 

אסי משולםתם גולגברגמורג רבננקו

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב