גלריית מנשר
כניסת סטודנטים
03-6887090

הרן מנדל ואלעד מרום

דאמב אנד דאמבר
הרן מנדל ואלעד לרום

המילה dumb מגדירה מספר מצבים:
1. חוסר היכולת לדבר. מיוחסת לחיות ועצמים דוממים.
2. מילת גנאי לאדם שאינו מסוגל לדבר – אילם
3. אדם לא חכם באופן ניכר – טיפש.
התמזגות האדם עם העולם סביבו והבנתו לעולם נדונו לכישלון. המילה לעולם לא תוכל לתפוס את מושאה, להתלכד עמו ולהעביר את הוויתו השלמה. אפשרות הידיעה היחידה היא ידיעת חוסר היכולת להבין. ככל שהאדם מבין יותר בכוח השכל, מגלה, בודק ומגדיר, כךהוא מתרחק מהיותו חלק מהנזילות של המציאות. דברים צפים יחד ללא היררכיה או הפרדה ברורה עד בוא המילה המפרידה כל עצם ויצור והופכת אותם לאוביקט. הפרדה זו בהכרח מאבדת את נקודות החיכוך, את האפשרות להתאבכות בין הדברים.
הגוף שייך לעולם הנזיל, הקודם למילה. המחשבה היא שמוציאה את האדם לגלות, גורמת להכרח של ההתבוננות מבחוץ.

הרן מנדל ואלעד לרום חולקים חלל עבודה. הרעיון לתערוכה המשותפת נוצר באופן אורגני מתוך העבודה בסטודיו.
העבודות של לרום ומנדל שונות זו מזו בפעולה הראשונית.
לרום מלקט דימויים מכלי התקשורת השונים, מוצא השראה בשטף האינפורמציה ואתגר ברלוונטיות המדיומלית. הוא מצרף מספר נושאים לקומפוזיציה אחת, תוך הדגשת קונטרסטים צורניים ותוכניים, האסתטיקות השונות מקבלות טיפול דומה ושפה עקבית. הצירופים הקומפוזיציונים לא נגמרים בתוך הפריים הציורי, אלא ממשיכים להצבות בהן נערכות מספר עבודות למכלול בעל הקשרים רחבים יותר. העבודות נושאות עמן את הקשריהן החיצוניים, מצביעות על מקורותיהן ושואבות מהם עוצמה והומור.
מנדל יוצר מתוך חושניות החומר, מנקודות החיבור בין צורות, מרקמים, צבעים ודימויים. העולם שנבנה אינו נהיר,מבולבל, עולה מתוך השילובים המפתיעים ביכולתם לייצר חיבור אסתטי. אך גם בעבודותיו ניתן לראות איזכורים מתולדות האמנות, מאגדות או קומיקס. התפרים הגסים והאיזון העדין שבעבודות, יחד עם הפרופורציות המשונות, הלא מונומנטליות אך גם לא קישוטיות מחזירים את הצופה שוב ושוב למחשבה על גופו שלו, להתגרות חסרת הסיכוי בכוח המשיכה.
שניהם עוסקים בחומרי ההשראה שלהם באופן קולאז'יסטי, בלי היררכיה. הדימויים והחומרים לא רק מונחים זה לצד זה, הם חופפים זה לזה, נוזלים זה לתוך זה ומייצרים משמעויות חדשות בנקודות ההשקה שלהם.

 

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב