קורסי אומנות ועיצוב
כניסת סטודנטים
03-6887090

קורסי אומנות ועיצוב גרפי

 

קורסי אומנות ועיצוב גרפי במכללת מנשר

מכללת מנשר לאמנות פותחת את שעריה לקהל הרחב ומאפשרת לכל המעוניין לקחת חלק באחד מתוך מבחר של קורסים שונים בתחום האמנות, לרבות קורסי איור, ציור, עיצוב גרפי וטיפוגרפי ולימודי תוכנה. המכללה, שפועלת בתל אביב, מהווה מרחב מיוחד ובית לחובבי האמנות המעוניינים לקבל כלים חשובים שיעזרו להם להתקדם בתחום ולהפוך את עבודת היצירה לעיסוק של ממש. הלימודים במכללה במסגרת הקורסים השונים מתקיימים בכיתות לימוד מרווחות, נוחות ונעימות מאד והם כוללים צוות של מנחים, המובילים בתחומם. 

קורסי הציור, האיור והעיצוב גרפי של המכללה מאפשרים לכל מי שרוצה לרכוש את הידע המתאים לעשות זאת במסגרת לימודית ברמה גבוהה, תומכת ומקדמת. הלימודים במנשר מועברים על ידי מיטב המרצים והמנחים, בעלי ניסיון רב מאד וידע רב. קורסי האומנות והעיצוב מציגים תחומים שונים של עשייה ויצירה והם מקום לביטוי אישי, לחשיפה רבה ולניצול הכלים הטכניים הרבים, המוצעים במהלכו של כל שיעור. בסיום השנה יוצעו לבוגרים קורסים מתקדמים או אפשרות להשתלב במסלול הלימודים המלא ללימודי ציור ורישום במסלול אמנות רב תחומית.

הלימודים במכללת מנשר מאפשרים לכל אחד ואחת מהמשתתפים בהם לבחון את עבודתו של האמן, את היצירה עצמה וגם ללמוד טכניקות מתקדמות, לצד טכניקות מסורתיות יותר.

מכללת מנשר לאמנות מזמינה אתכם לפתח את מיומנות הרישום והציור שלכם ולקחת חלק בסדנת הציור המוצעת במכללה. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם מידע נוסף על הקורס שבחרתם.

איזה סדנאות אנחנו מציעים? 


סדנת איור וטכניקות


 

צבעי מים ועפרונות צבעוניים (קומפוזיציה קלאסית), אקריליק לבן וצבעי מים ( טקסטורה), גואש – ציור נאיבי, ציור שטוח, גואש – ציור אקספרסיבי, אקריליק וגואש לבן - ציור אוירה, טכניקה עכשוית, קולאז', לינוליאום (עיצוב כרטיס ביקור), שלוב טכניקות, ציור שחור לבן רישום בפיילוט (בסגנון אדוארד גוראי), כפולה גואש ועפרון רגיל, ציור בכל מיני טושים ופיילוטים שחורים, לבן על נייר שחור, סטוריבורד ובחירת טכניקה מתאימה לסיפור, ועוד.

מידע נוסף:
משך הסדנה: 26 מפגשים, כשלוש שעות אקדמיות כל מפגש.
מחיר הקורס: 3,600 ₪ כולל דמי הרשמה
מועד הקורס: ימי א' 18:30-21:00
תאריך פתיחת הקורס: 29 אוקטובר 2017
מנחה: יאנה בוקלר, מאיירת ספרי ילדים. בוגרת האקדמיה לאומנויות, רומא (Accademia di Belle Arti di Roma) זוכת פרס מוזיאון ארץ ישראל (08), השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

ראיון עם יאנה בוקלר  |  עבודות של יאנה בווקלר


קורס תוכנות: פוטושופ ואילוסטרטור


סמ' א': הפוטושופ היא תכנה גראפית לעיצוב ועיבוד תמונה. במהלך הסמ' נכיר את כלי הבחירה והגזירה של פוטושופ, חותמת הגומי וכלי ריטוש אחרים, עבודה בשכבות ומסיכות, אפקטים, סגירת קבצים והבאה לדפוס.
סמ' ב': אילוסטרטור היא הכלי הבסיסי לעיצוב טקסט על גבי תמונה ומכאן כל האפשרויות ליצירת: כרזות, מודעות, לוגו וסמל.  זוהי תוכנה (וקטורית) שמשמת בסיס לטיפול בטקסט לכל עולם העיצוב, הן על נייר והן האינטרנטי.
**השיעורים מתקיימים בכיתת מחשבים וכוללים תרגול מעשי.

מידע נוסף:
משך הקורס: 26 מפגשים, 3 שעות אקדמיות כל מפגש.
מועד הקורס: סמ' א' ימי ב', סמ' ב' בימי ד'. שעות 21:00-18:30
מחיר הקורס: מחיר לשני הסמסטרים: 4,400 ₪ כולל דמי הרשמה. אין חיוב מע"מ.
תאריך פתיחת קורס פוטושופ: 30 אוקטובר 2017
תאריך פתיחת קורס אילוסטרייטור: 4 מרץ 2018
מנחה פוטושופ: עדו ערן
מנחה אילוסטרטור: ענבל צירקלביץ'. מרצה מצטיינת וותיקה לתוכנות צילום, תוכנות גראפיות, ותוכנות תנועה שונות. בוגרת לימודי עיצוב גרפי במכללה להוראת טכנולוגיה.
**ניתן להירשם לסמסטר אחד ב-50% מהעלות.


יסודות רישום וציור


רישום - הרגלי עבודה, כלים וטכניקות, מדידות, פרופורציות, הקו כיוצר תחושה, כתם, טונאליות, יחסי גודל, תנועה ותרגומה לקו, אפיון פורטרט, פורטרט עצמי, דמות, התבוננות.
צבע - יסודות, הכנת המצע, טונאליות, מהו צבע שמן, טבע דומם ופורטרט מצילום, מונכרום צבעוני, עבודה עם צבעי יסוד, עבודה עם מספר גוונים מצומצם, פורטרט, מודל. המצע: נייר, קרטון, בד ועוד. ערבובי צבעים ויצירת גוונים, בניית אור-צל, חם-קר וצבעים משלימים, תיאור העולם ככתם, מירקם, מרחב ומחבר, קומפוזיציה בדו מימד, האור, הצורה.

מידע נוסף :
משך הסדנה: 26 מפגשים, 3 שעות אקדמיות כל מפגש.
עלות הקורס: 3,600 ₪ כולל דמי הרשמה. אין חיוב מע"מ. 
פתיחת הקורס: 2 נובמבר 2017
מועד: ימי חמישי, בין השעות 18:30 ועד 21:30. 
מנחהעוזי קצב - צייר, אמן. תערוכות יחיד: אלון שגב (09), אלון שגב (00). קבוצתי: רוטשילד (09), בית האמנים י-ם (04), זמן לאמנות (אוצרת –תמי כץ פרימן, 04). B.f.a בצלאל 1997.
על עוזי קצב


עיצוב גרפי וטיפוגרפי


יסודות עיצוב: קומפוזיציה, הפשטה מתלת לדו ממד, העברת מסר, חשיבה יצירתית, הפיכת דימוי או רעיון לעיצוב דו ממדי. בקורס יתורגלו מושגי יסוד בעיצוב: כרזה, סמל, גריד, אריזה.  הטיפוגרפיה היא מאבני היסוד של תחום העיצוב. הקורס יעשה הכרות ראשונית עם עיצוב טקסט: אותיות, מילים, שורה, משפט, פיסקה, דף. בחלקו הראשון של הקורס תודגש חשיבות העבודה הידנית וחשיבות הצורה, הקומפוזיציה והמסר; ובחלקו השני יתמקד הקורס בקשר שבין הצורה לבין התוכן עם דגש על התאמות וגושי טקסט, וכן – החשיבות המיוחדת של הכותרות.

מידע נוסף:
משך הקורס: 26 מפגשים, 3 שעות אקדמיות כל מפגש.
מחיר הקורס: 3600 ₪ כולל הרשמה. אין חיוב מע"מ.
פתיחת הקורס: 31 אוקטובר 2017
מועד: ימי שלישי 18:30-21:30 
תאריך פתיחת הקורס: אוקטובר 2017
מנחה: עמית בן חיים: מעצבת פרילנס מ- 2012 עד היום, סטודיו 361 2013-2015, סטודיו יותם בצלאל 2015, עם עודד בן יהודה בסטודיו graphics & words 2015- עד היום, תומכת המחלקה לתקשורת חזותית ב'מנשר'. בוגרת 'מנשר' 2012. 


 

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב