קורסי אומנות ועיצוב
כניסת סטודנטים
03-6887090

קורסי אומנות ועיצוב גרפי

 

קורסי אומנות במכללת מנשר

מכללת מנשר לאמנות פותחת את שעריה לקהל הרחב ומאפשרת לכל המעוניין לקחת חלק באחד מתוך מבחר של קורסים שונים בתחום האמנות, לרבות קורסי איור, ציור, עיצוב גרפי וטיפוגרפי ולימודי תוכנה. המכללה, שפועלת בתל אביב, מהווה מרחב מיוחד ובית לחובבי האמנות המעוניינים לקבל כלים חשובים שיעזרו להם להתקדם בתחום ולהפוך את עבודת היצירה לעיסוק של ממש. הלימודים במכללה במסגרת הקורסים השונים מתקיימים בכיתות לימוד מרווחות, נוחות ונעימות מאד והם כוללים צוות של מנחים, המובילים בתחומם. 

קורסי הציור, האיור והעיצוב גרפי של המכללה מאפשרים לכל מי שרוצה לרכוש את הידע המתאים לעשות זאת במסגרת לימודית ברמה גבוהה, תומכת ומקדמת. הלימודים במנשר מועברים על ידי מיטב המרצים והמנחים, בעלי ניסיון רב מאד וידע רב. קורסי האומנות והעיצוב מציגים תחומים שונים של עשייה ויצירה והם מקום לביטוי אישי, לחשיפה רבה ולניצול הכלים הטכניים הרבים, המוצעים במהלכו של כל שיעור. בסיום השנה יוצעו לבוגרים קורסים מתקדמים או אפשרות להשתלב במסלול הלימודים המלא ללימודי ציור ורישום במסלול אמנות רב תחומית.

הלימודים במכללת מנשר מאפשרים לכל אחד ואחת מהמשתתפים בהם לבחון את עבודתו של האמן, את היצירה עצמה וגם ללמוד טכניקות מתקדמות, לצד טכניקות מסורתיות יותר.

מכללת מנשר לאמנות מזמינה אתכם לפתח את מיומנות הרישום והציור שלכם ולקחת חלק בסדנת הציור המוצעת במכללה. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם מידע נוסף על הקורס שבחרתם.

איזה סדנאות אנחנו מציעים? 

סדנת רישום וציור 

סדנת ציור ברמה גבוהה, הבוחנת טכניקות שונות של עבודה, תוך שימוש בכלים מסוגים שונים. סדנת הציור של מכללת מנשר היא הזדמנות להיחשף אל התחום באופן מקצועי יותר ולעשות זאת בעזרת מנחים, הנחשבים לציירים ואמנים מובילים בארץ כיום. קורס זה בוחן את תחום הרישום והציור באופן מעמיק, תוך התייחסות לפרמטרים שונים, כמו כלי העבודה וטכניקות העבודה השונות וכמו הרגלי העבודה המאפיינים את הצייר, וכן מתייחסת גם לנושאים כמו פרופורציות, התנועה הקיימת ותרגומה לקו על הנייר, פורטרטים ומאפייניהם, התבוננות ועוד. סדנת ציור זו חושפת את הסטודנטים המשתתפים בה אל נושא הצבע, המהווה חלק מרכזי וחשוב מאד בתחום. היא מאפשרת לסטודנטים להתנסות בעבודה עם מספר מצומצם של גוונים, עם צבעי יסוד וגם עם סוגים שונים של מצע, כמו קרטון, בד וכמובן גם נייר.

מידע נוסף :
משך הסדנה: 26 מפגשים, כל מפגש הוא כשלוש שעות אקדמיות.
עלות הסדנה: 3,500 ₪ כולל דמי הרשמה.
מועד: ימי ראשון, בין השעות 18:30 ועד 21:30.
מנחה: הצייר והאמן עוזי קצב, שהציג לאורך השנים תערוכות יחיד רבות וידוע בסגנונו המוקפד והיצירתי. 

 


 

 

סדנת איור וטכניקות
חולמים לאייר ספר ילדים, כשתהיו גדולים? אוהבים לדפדף בין איוריו של ספר עב כרס ותוהים איך גם אתם תוכלו, יום אחד, ליצור זאת בעצמכם? סדנת האיור של מכללת מנשר מאפשרת לכם, הסטודנטים המשתתפים בה, להיחשף למגוון רחב של טכניקות עבודה, שאת חלקן סביר שלא פגשתם מעולם. תוכלו להתנסות באיור באמצעות צבעי גואש, צבעי אקריליק, באמצעות עפרונות צבעוניים ועוד. תוכלו לצייר בגירים, ליצור קולאז'ים וגם לבצע הדפסות לינוליאום. לצד ההתנסות המעשית, מציעה סדנת ציור זו גם מידע חשוב, הנדרש לכל מי שרוצה להביע את עצמו נכון באמצעות הציור. כמו, למשל, כיצד לשלב אובייקטים שונים על הנייר, כיצד לעצב את הדמויות שאותן מציירים ועוד. 

סדנת האיור של מכללת מנשר היא הזדמנות מצוינת עבור כל חובב אמנות, ובעיקר חובב תחום האיור, להיחשף לכך באופן קצת אחר, לצד סטודנטים נוספים המתעניינים בכך, ולעשות זאת במסגרת לימודית מקצועית מאד, נעימה ותומכת. 

מה מציעה לכם הסדנה?

סדנת איור זו, השייכת למחלקת האמנות של המכללה, מאפשרת לסטודנטים הלוקחים בה חלק לרכוש ידע רלוונטי וכלים חשובים, שיעזרו להם להבין את תחום האיור וליישם אותו באופן מעשי. במהלך הסדנה נחשפים הסטודנטים אל טכניקות עבודה שונות, בהם נעזר כל מאייר במהלך הדרך, בין אם מדובר במאייר חובבן ובין אם זה מאייר מקצועי, העוסק בכך שנים רבות. הסדנה חושפת את המשתתפים בה אל כלי עבודתו של המאייר, כשלכל אחד מהם אופי אחר ותכונות שונות, המביאות אותו לתוצאות מסוג אחר. אלה יכולים להיות צבעי גואש, עפרונות צבעוניים, גירים וגם אקרילק, הלוקחים חלק בלתי נפרד מהיצירה עצמה ומאפשרים למאייר להוציא לפועל את האיור תוך ניצול יתרונותיו של כלי העבודה והסגנון הייחודי שהוא מביא איתו אל היצירה.
בסדנת האיור בוחנים הסטודנטים יחד עם המנחה את האובייקטים המתקבלים על הדף והאופן שבו יחד בונים את האיור כולו. הם לומדים כיצד לעצב דמויות שונות, כיצד לסגנן אותן ולתת להן את המשמעות הנדרשת לכל אחת מהן ואת הכוח שלה בעבודת האיור. הם לומדים כיצד לאייר לשיר, כיצד לאייר לרומן וגם כיצד לאייר לפרסום. כל זאת, כדי שיוכלו, בתום הקורס, להשתלב אם ירצו במסגרות השונות הזקוקות למאיירים ומחפשות גורם מקצועי ומוכשר, המסוגל לבצע זאת ברמה גבוהה.

 

מידע נוסף:
משך הסדנה: 26 מפגשים, כשלוש שעות כל מפגש
מחיר הסדנה: 3,600 ₪ כולל דמי הרשמה
מועד הסדנה: ימי ב' 18:30 – 21:00
תאריך פתיחת הקורס: 7.11.16
מנחה: יאנה בוקלר, מאיירת ספרי ילדים. בוגרת האקדמיה לאומנויות, רומא (Accademia di Belle Arti di Roma) זוכת פרס מוזיאון ארץ ישראל (08), השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

ראיון עם יאנה בוקלר
עבודות של יאנה בווקלר

 

 

 

 


 

 

נא מלא/י פרטיך, ונחזור אליך בהקדם

לימודים מלאים
קורסי ערב